تاریخ : چهارشنبه 29 دي 1395
کد 3247
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی:

مشاوره قبل از طلاق اثرات خاصی در انصراف از طلاق ندارد

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی، با بیان اینکه اکثر طلاق‌ها به صورت توافقی بوده و مشاوره اثرات خاصی در انصراف از طلاق ندارد، گفت: در دو شهرستان شبستر و اسکو این طرح به زودی اجرایی می‌شود تا قبل از ازدواج این آموزش‌ها ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حسن استوارآذر صبح امروز در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی آذربایجان شرقی با تاکید بر ثبت به موقع وقایع حیاتی در آذربایجان شرقی اظهار داشت: برای برنامه‌ریزی در استان به آمار لحظه‌ای و دقیق نیاز داریم که از میانگین کشوری بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه باید با شناسایی موانع و مشکلات، ثبت وقایع حیاتی استان را از 99.7 به 100 درصد برسانیم، افزود: این ثبت به موقع به تصمیم گیری مناسب منجر خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی، با بیان اینکه آمار میزان صدور کارت ملی هوشمند بسیار نوید بخش است، گفت: در ادارات پرجمعیت هم می‌توان مرکز صدور سیار کارت ملی هوشمند راه‌اندازی کنیم که با این اقدام حداقل ادارات پالایش شده و میزان صدور کارت هوشمند ملی در استان افزایش می‌یابد.

استوارآذر طلاق را یکی از آسیب‌های اولویت‌دار جامعه استان دانست و گفت: در این زمینه صمیم بر این شد تا در اولین اقدام، «مشاوره» قبل از طلاق به «آموزش» قبل از ازدواج تبدیل شود.

وی با بیان اینکه اکثر طلاق‌ها به صورت توافقی بوده و مشاوره اثرات خاصی در انصراف از طلاق ندارد، تصریح کرد: در دو شهرستان شبستر و اسکو این طرح به زودی اجرایی می‌شود تا قبل از ازدواج این آموزش‌ها ارائه شود.

 مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی، ابراز داشت: در برنامه ششم به عنوان ابلاغ قطعی خواهد بود ولی این استان اولین استان قبل از ابلاغ قانون اجرا خواهد کرد.

استوارآذر، با تاکید بر اینکه ارائه آمار و ارقام صرف کافی نیست و باید تحلیلی باشد، خاطر نشان کرد: آمار تحلیل از بالا رفتن سن ازدواج، ازدواج‌های زودهنگام و... ارائه شود تا برای برون رفت از مشکلات تصمیم گیری درستی صورت گیرد و منجر به اثرگذاری شود.

وی در پایان، با اشاره به اسامی پرکاربرد پسران و دختران در آذربایجان شرقی، بهره‌گیری از این اسامی را رضایت‌بخش دانست و گفت: فرهنگ‌سازی باید ادامه یابد تا برخی اسامی نامناسب و بیگانه وارد فرهنگ نام‌گذاری نشود.

انتهای پیام/ 

  • تایید شده
  • در 1395/10/29
  • ساعت 14:11