تاریخ : چهارشنبه 29 دي 1395
کد 3248
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان:

همدان در زمینه اجرای برنامه‌های اقامه نماز رتبه نخست کشور را کسب کرد

رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان از کسب رتبه نخست کشور در اجرای برنامه‌های اقامه نماز، گفت: جشنواره فرهنگی- هنری نماز اوایل سال آینده در همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حجت الاسلام سید احمد حسنی حلم در نشست خبری خود اظهار داشت: از نیمه دوم سال گفتمان دانش آموزی را در مدارس استان آغاز و گفتمان خانواده مطهر را برای والدین دانش آموزان با 330 نشست داشتیم که 60 درصد آن اجرا شده و 40 درصد باقیمانده در زمان باقیمانده امسال اجرایی می‌شود.

حسنی حلم بیان کرد: 4 هزار نفر از مادران دانش‌آموزان و یک هزار نفر از پدران را تحت پوشش قرار دادیم، ضمن اینکه حدود 5 هزار دانش آموز نیز مورد آموزش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در طرح تربیتی- پرورشی به مثلث خانه، مدرسه و مربیان اعتقاد داریم، افزود: اگر دانش آموز پدر، مادر و مدرسه هماهنگ باشند و یکسان‌سازی تربیتی اتفاق افتد به اهداف خود در این زمینه می‌رسیم و در ستاد اقامه نماز تلاش کردیم تا این 3 قسم را همگام کنیم.

حسنی حلم با اشاره به برگزاری نشست‌های دانشجویی گفت: این نشست‌های آموزشی بویژه برای دانشجویان حاضر در مراکز فرهنگی، دانشگاه فرهنگی و مراکز تربیتی در اولویت هستند چرا که این دانشجویان در آینده معلمان فرزندان ما هستند.

رئیس ستاد اقامه نماز همدان با بیان اینکه طرح منهاج را در 8 شهرستان استان برگزار کردیم، عنوان کرد: این طرح در بازارهای شهرستانها با هدف رونق نماز در بازار اجرایی شد، چرا که بازار ویترین شهر است و هر چه زیباتر شود سلامت شهر را تضمین می کند.

حسنی حلم افزود: دوره آموزشی مدرسین زوج‌های جوان را از امروز با همیاری و همکاری دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌کنیم، که این کار هم اکنون در حال اجرا است و به دنبال استمرار آن هستیم.

وی اظهار داشت: دوره آموزشی ائمه جماعات روحانیان مدارس با حضور 130 نفر از روحانیون نواحی 1 و 2 برگزار می‌شود، چرا که معتقدیم توانمندسازی با توجه به اهداف آموزشی انجام می‌گیرد و اقدام در این زمینه سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه آموزشی است، ضمن اینکه آموزش از محورهای اصلی ستاد است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اجرای طرح مبین و طرح امین گفت: این طرح در ناحیه 2 و شهرستان‌های استان با عنوان ضمن خدمت برای مدیران متوسطه یک و دو و مربیان پرورشی در حال انجام است.

حسنی حلم افزود: طرح نسیم رحمت نیز برای تربیت مربی و بومی‌سازی مدرسان استان با همراهی معاونت فرهنگی ستاد نماز کشور در حال انجام است که نخستین دوره آن فردا با کمک حوزه علمیه برگزار می‌شود.

وی از توانمندسازی معلمان پایه سوم در مدارس دخترانه با حضور 140 نفر خبر داد و گفت: برای موج آفرینی در مباحث نماز 9 اجلاس را در سطح شهرستانهای استان شاهد بودیم و 2 اجلاس نیز به صورت استانی برگزار شد که نخستین اجلاس با حضور شهرداران استان در استانداری بود.

جشنواره فرهنگی- هنری نماز در همدان برگزار می‌شود

وی از برگزاری جشنواره فرهنگی- هنری نماز در سال آینده خبر داد و گفت: هزینه‌های برگزاری آن فراهم شده و این جشنواره در بخش‌های فیلم کوتاه، پویا نمایی و انیمیشن و مستند در 4 بخش اوایل سال 96 اجرایی می‌شود تا بتوانیم از ابزار هنر و هنرمندان فاخر در این راه استفاده کنیم.

حسنی حلم از کسب 3 رتبه در اجلاس 25 نماز خبر داد و گفت: یک رتبه نخست در جشنواره و دو نفر از خواهران نیز در مقاله حائز رتبه شدند و جوایز آنها به زودی اهدا می‌شود.

وی بیان کرد: بیش از 6 هزار کتاب را در مسابقه کتابخوانی به اتمام رساندیم که یک سفر عتبات عالیات، 8 سفر مشهد و 42 تفسیر قرآن اهدا می‌شود.

حسنی حلم اظهار داشت: تمام افراد دغدغه‌مند دوست دارند جامعه متعادل مطابق با هنجارهای اسلامی داشته باشیم و همه دوست دارند تا ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی از جامعه رخت ببندد و جامعه با نشاط اسلامی- دینی ایجاد شود که برای برون رفت از ناهنجاری‌ها و کجی ها در آیات قرآن و روایات به مورد مهم آموزه های دینی اشاره شده است که در میان آموزه‌های دینی توجه به نماز جایگاه خاص خود را دارد.

وی افزود: ستاد اقامه نماز در استان و مجموعه کشور بر همین بنا شکل گرفته که آثار نماز، فلسفه آن و توجه عموم را نسبت به کارکردهای نماز مورد توجه قرار دهد چرا که اعتقاد ما برگرفته از آیه قرآن است که فرمود نماز بازدارنده منکرات و بدی ها از جامعه است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/29
  • ساعت 14:26