تاریخ : چهارشنبه 29 دي 1395
کد 3295
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان قم

بیش از ۲۸ هزار لیتر سوخت قاچاق در قم کشف شد

رئیس پلیس آگاهی استان قم از کشف بیش از ۲۸ هزار لیتر نفت سفید قاچاق در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، احمد کرمی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه یک دستگاه تریلر حامل بار سوخت قاچاق قصد دارد آن را از یکی از استان‌های مرکزی به استان قم منتقل کند بلافاصله موضوع در دستور کار ‌مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس آگاهی استان با کنترل خودروهای عبوری در محور «قدیم قم-سلفچگان» تریلر موصوف را شناسایی و متوقف کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: در ادامه با استعلام از سامانه گمرک و مغایرت اسناد و مدرک گمرکی با کالا، خودرو مورد بازرسی قرار گرفت که 28 هزار و 400 لیتر نفت سفید قاچاق کشف شد.

کرمی ادامه داد: در نهایت در این رابطه پرونده تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم از شهروندان خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی از سوی افراد سودجو، مراتب را در اسرع وقت از طریق تماس با شماره تلفن 110 و یا تلفن شبانه‌روزی 3134 پلیس آگاهی استان اطلاع دهند.

با متخلفان محیط‌زیستی قاطعانه برخورد می‌کنیم

دادستان قم در دیدار مدیرکل، معاونان و جمعی از کارشناسان این اداره کل که به مناسبت روز ملی هوای پاک به انجام رسید در سخنانی اظهار داشت: قم دارای ظرفیت‌های گسترده محیط‌زیستی در حوزه‌های گوناگون است که باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار بگیرد.

مهدی کاهه با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط‌زیست علی‌رغم اهمیت و جایگاهی که دارد از جهات مختلف مظلوم واقع‌شده است خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه تخریب طبیعت و محیط‌زیست در کشورمان از سوی همه به‌ویژه یقه‌سفیدها که جرأت و نفوذ بیشتری دارند انجام می‌شود.

دادستان قم در ادامه افزود: از سویی مؤلفه‌ها و شاخص‌های محیط‌زیستی در روند توسعه اقتصادی و اجتماعی نادیده گرفته می‌شود و از سوی دیگر گاه برخورد با متخلفان در این حوزه به دلیل برخی اعمال‌نفوذها سخت و پرهزینه است.

وی بر ضرورت مقابله جدی با متخلفان محیط‌زیستی تأکید کرد و گفت: دادستانی متعهد است که بدون اغماض و چشم‌پوشی با هر گونه تخلف در این حوزه و کسانی که به دنبال تخریب محیط‌زیست و طبیعت هستند برخورد کرده و قطعاً در این راستا جدی و پیگیر خواهد بود.

کاهه با بیان اینکه برخورد با متخلفان محیط‌زیستی نباید گزینشی باشد تصریح کرد: کارشناسان محیط‌زیست باید مستندات قانونی برای مقابله با متخلفان را به‌ خوبی تمهید کنند تا برخوردها و تصمیمات کاملاً درست و قاطع باشد.

وی در پایان گستردگی و پیچیدگی جرایم و لزوم راه‌اندازی شعبه‌های ویژه برای امور تخصصی از جمله محیط‌زیست را مورد توجه قرار داد و گفت: قطعاً مردم از برخورد با متخلفان محیط‌زیستی و تلاش مسئولان و دستگاه‌های اجرایی برای دستیابی به محیط‌زیست پاک و سالم خشنود شده و حمایت خواهند کرد.

سید رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های گسترده زیست‌محیطی و فرهنگی در استان و برخی معضلات و چالش‌های پیش رو خاطرنشان کرد: تأمین امنیت و سلامت عمومی جامعه باید مهم‌ترین اولویت دستگاه‌های اجرایی بوده و در این جهت برخورد قاطع با متخلفان و واحدهای صنعتی آلاینده بسیار اهمیت دارد.

نجات جان مادر باردار توسط اورژانس 115

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با اشاره به حضور اورژانس زمینی مستقر در دستجرد بر بالین مادری در حال زایمان اظهار داشت: این مادر که قل نخست را به‌ سلامت به دنیا آورده بود برای دومین زایمان با مشکل روبه‌رو بود که با اورژانس هوایی به‌سرعت به بیمارستان شهید بهشتی قم انتقال یافت.

مهدی فراهانی با اشاره به چگونگی انتقال این مادر به بیمارستان شهید بهشتی قم گفت: پس از درخواست اعزام اورژانس هوایی ساعت 30 و 8 دقیقه صبح بالگرد در محل حضور یافت و مادر همراه با مراقبت‌های ویژه در طول مسیر به بیمارستان شهید بهشتی انتقال یافت.

وی بیان کرد: پس از رسیدن به بیمارستان شهید بهشتی با تلاش پرسنل این بیمارستان قل دوم نیز به دنیا آمد و هم‌اکنون حال مادر و هر دو نوزاد رضایت‌بخش اعلام‌شده است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/29
  • ساعت 18:18