تاریخ : چهارشنبه 29 دي 1395
کد 3319
منبع : فارس نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس عنوان کرد

اختصاص 240 میلیارد تومان به پروژه راه آهن همدان ـ سنندج/ هفته آینده چشمان «ستایش» عمل می‎شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سیدمهدی فرشادان امشب در نشست اتاق بازرگانی با مجمع نمایندگان و جمعی از مسؤولان استان کردستان، به ارزان بودن خدمات پزشکی در کشور ایران اشاره کرد و اظهار داشت: خدمات و هزینه‌های درمانی در کشور ایران بسیار ارزان‌تر از سایر نقاط دنیاست و این به دلیل توجه ویژه کشور ما به علم پزشکی است.

وی اضافه کرد: پایین‎بودن هزینه‌های درمانی در کشور ایران برای کسانی که این کشور را به عنوان هدف توریسم‎درمانی خود انتخاب می‌کنند بسیار به صرفه‌ است.

فرشادان به بخشی از سخنان نماینده مریوان در مجلس شورای اسلامی در زمینه اعلام برخی نارضایتی‌هایی از عملکرد پرسنل و کادر درمانی استان، گفت: این نارضایتی‌ها فقط مختص بخش درمان نبوده و در سایر بخش‌ها از جمله ورزش نیز خطا وجود دارد از این رو نباید همه پزشکان و کادر درمانی را به یک نگاه دید.

وی با عنوان این مطلب که خطاهای پزشکی جزء لاینفک حوزه بهداشت و درمان است و در همه جای دنیا وجود دارد، گفت: جامعه پزشکی کشور ما افراد بسیار توانمند و خدمت‌گذار مردم هستند و ارتقای سلامت جامعه ما به عملکرد آنها بستگی دارد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی در راستای توسعه صنعت گردشگری را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برای توسعه این بخش باید به توانایی و ظرفیت‌های بخش خصوصی تکیه کرد.

به گفته فرشادان، بخش خصوصی دنبال کسب درآمد است لذا با بهترین شیوه در بحث توسعه صنعت توریست گردشگری و درمانی ورود پیدا کرده و نقش‌آفرینی می‌کند.

وی کمک به بخش خصوصی برای توانمند شدن هرچه بیشتر آن را در استان مورد تاکید قرار داد و گفت: متاسفانه بخش خصوصی در استان ما تا کنون به توانایی که باید برسد نرسیده و نیازمند حمایت‌های دولتی است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موانع قانونی و اجرایی که مانع رسیدن بخش خصوصی به جایگاه واقعی خود می‌شود باید برداشته شود.

فرشادان به بیمارستان کوثر سنندج به عنوان یک ظرفیت قابل قبول در توسعه صنعت توریسم‎درمانی اشاره کرد و افزود: وجود تخصص‌های خاص مانند پیوند قلب و غیره در کردستان موجب شده که این استان بتواند 95 درصد از نیازهای درمانی مردم بومی و حتی افرادی که برای دریافت خدمات پزشکی به کردستان سفر می‌کنند را پاسخ دهد.

قول مساعد تجهیز بیمارستان کوثر سنندج را از وزیر گرفته‌ایم

وی با بیان اینکه در زمینه تجهیز این بیمارستان نیز مذاکرات و جلساتی با وزیر بهداشت برگزار کرده‌ایم، اظهار کرد: قول‌های مساعدی در زمینه تامین تجهیزات این بیمارستان داده شده، البته تحقق این وعده‌ها نیازمند رایزنی‌ و پیگیری‌های لازم است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی به پایین بودن شاخص درآمدی و سرانه استان کردستان نسبت به میانگین کشوری، گفت: باید با توسعه صنعت گردشگری ضمن ایجاد بسترهای اشتغال‌زایی زمینه را برای رسیدن به میانگین کشوری در بحث درآمدها فراهم کنیم.

فرشادان در ادامه توسعه زیرساخت‌های به ویژه مسیرهای دسترسی را از نیازهای اساسی در راستای توسعه صنعت گردشگری در این استان دانست و افزود: در این راستا حرکت‌هایی آغاز شده و امیدواریم با سرعت بیشتری دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با هدف بررسی وضعیت راه آهن همدان ـ سنندج فردا به استان سفر خواهد کرد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 240 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه‌ راه آهن همدان ـ سنندج خبر داد و گفت: تمام توان خود را برای اتمام و بهره‌برداری از این پروژه که می‌تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری داشته باشد بکار خواهیم بست.

فرشادان در پایان به مراحل درمانی چشم «ستایش» دختر روستای آخکند که چندی پیش گزارش آن با تیتر «استمداد ستایش 6 ساله از مردم ایران زمین» در خبرگزاری فارس منتشر شد، اظهار کرد: اقدامات لازم برای جراحی چشم این دختر توسط وزیر بهداشت انجام شده و هفته آینده چشمان ستایش عمل خواهد شد.

انتهای پیام/79002/ر40/

  • تایید شده
  • در 1395/10/29
  • ساعت 22:46