تاریخ : پنجشنبه 30 دي 1395
کد 3379
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

ظرفیت خیران در توسعه فضاهای بهداشتی و درمانی استفاده شود

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: سرعت‌بخشی به پروژه‌های در دست احداث اراک در بخش بهداشت و درمان را در مجلس پیگیری می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اکبر کریمی ظهر امروز پس از بازدید از پروژه‌های در دست اجرای علوم پزشکی در اراک با  اشاره به اهمین تامین سلامت اظهار داشت: اهمیت سلامت و تامین آن مسئله مهمی بوده که نیاز است توجه ویژه‌ای در سیاست‌های کلان کشوری به مقوله سلامت باشد وسهمی برای این موضوع در بودجه‌های کلان و منابع دولت در نظر گرفته شود.

وی افزود: از آنجایی که سن جمعیت کشور رو به کهن‌سالی است و میانگین سن رو به افزایش بوده باید به مقوله سلامت بیشتر توجه شود این موضوع را در مجلس هم دنبال می‌کنیم و در ماه‌های اخیر سرعت‌بخشی به پروژه‌های در دست احداث پیگیری شد تا روند سریع‌تری داشته باشند و در نزدیک‌ترین زمان به بهره‌برداری برسند.

نماینده مردم اراک، خنداب‌ و کمیجان در مجلس شوری اسلامی تصریح کرد: نیازمندی‌های شهر اراک به‌ عنوان مرکز استان به منظور تامین نیازهای بخش بهداشت‌و درمان نباید معطوف به تعداد جمعیت آن شود زیرا همان‌طور که مشهود است مراجعه‌کنندگان بیماران استان‌هایی دیگر برای درمان به مراکز درمانی این شهر میزان قابل توجهی بوده و حجم بسیاری از اشغال تخت‌های این شهر که چیزی برابر 30 درصد از اشغال تخت‌های مراکز درمانی شهر اراک است به بیماران استان‌های دیگر اختصاص دارد که این موضوع هم باید در تامین نیازهای این بخش در شهر اراک مورد نظر باشد.

کریمی بیان کرد: این موضوع سبب شده که نیاز به توسعه مراکز درمانی در شهر اراک افزایش یابد با میزان تخت پیش‌بینی شده در کشور که برای هر یک‌ هزار نفر رقمی برابر 2.5 تخت است خیلی فاصله داریم و این عقب‌افتادگی باید جبران شود.

وی عنوان کرد: طرح‌های توسعه‌ای که امروز بازدید کردیم قدم‌های خوبی برای پیشرفت در زمینه بهداشت و درمان هستند اما به‌طور طبیعی کافی نیستند و باید تمهیدات جدی‌تری را برای سال‌های آینده داشته باشیم که از جمله آنها می‌توان بحث عملیاتی شدن بیمارستان یک هزار تخت‌خوابی اراک را نام برد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شوری اسلامی تصریح کرد ادامه داد: مسائل دیگری که در حوزه بهداشت و درمان استان وجود دارد بحث توجه به مناطق حاشیه‌ای است که متاسفانه با وجود جمعیت زیادی که در این مناطق ساکن هستند سطح خدمات متناسب با میزان جمعیت در این مناطق نیست و به‌همین مننظور از وزیر بهداشت و درمان قولی برای شبانه‌روزی کردن درمانگاه کوی امام علی(ع) گرفتیم زیرا این منطقه خود به‌ اندازه چند شهرستان استان جمعیت دارد و خدمات موجود متناسب با جمعیت منطقه نیست.

کریمی خاطرنشان کرد: همین‌طور بحث روستاها که در بحث کلان شهرستان با جلسه‌ای که برگزار می‌‌شود مسائل و مشکلات روستاها را به‌ صورت مبسوط مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

وی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان استان، کم کار شده و نیاز است که از ظرفیت خیران در این حوزه بیشتر استفاده شود و کمک‌های خیران را با هدایت و طبق یک چارچوب مشخص در موارد مورد نیاز هزینه کرد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/30
  • ساعت 16:13