تاریخ : پنجشنبه 30 دي 1395
کد 3382
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

استاندار سیستان و بلوچستان:

سند آسیب‌های اجتماعی در روستاهای سیستان و بلوچستان تهیه شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سند آسیب‌های اجتماعی در روستاهای استان باید با لحاظ کردن مواردی چون سوءتغذیه، کوتاهی قد و توزیع روزانه یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک‌‌ با توجه به ۵۱ درصد جمعیت روستاییان استان تهیه شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، علی‌اوسط هاشمی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: داشتن موضع فعال برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی که زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست، یک ضرورت است.

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر رعایت عدالت و توسعه شاخص‌های رفاهی در استان از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به شرایط توسعه نیافتگی افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی به اراده قوی و همراهی نگاه‌های بلند نیاز دارد و به تنهایی از عهده یک سازمان بر نمی‌آید.

وی افزود: با توجه به  187 هزار کیلومترمربع مساحت و پراکندگی جمعیت سیستان و بلوچستان، بهزیستی استان مدیریت چند استان را با وجود کمبود نیروی انسانی بر عهده دارد ولی شاخص‌های  3 سال گذشته استان بیانگر رشد آمارهاست که قابل قیاس با گذشته نیست.

هاشمی تاکید کرد: سند آسیب‌های اجتماعی در روستاهای استان باید با لحاظ کردن مواردی چون سوءتغذیه،کوتاهی قد و توزیع روزانه یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک‌‌ با توجه به 51 درصد جمعیت روستاییان استان تهیه شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز به برکت طرح تحول سلامت تمام مراکز بهداشتی استان دارای پزشک هستند و روستاها خانه بهداشت دارند.

وی ادامه داد: خانه‌های بهداشت با همکاری بهزیستی در جهت پیشگیری از معلولیت و بهبود رفتارها باید نقشی فعال ایفا کنند.

هاشمی با بیان اینکه نیازمند تقویت نقش فعال نهادهای فرهنگی جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه هستیم، اظهار داشت: با وجود همه خدمات ارزشمندی که در استان رقم خورده اما بیش از 540 هزار نفر حاشیه‌نشین هستند و با وجود جمعیت بالای روستاییان استان باید از هم اکنون با هدف جلوگیری از کوچ و کاهش آسیب‌ها با اجرای عدالت اجتماعی و تامین نیازها تلاش شود.

استاندار سیستان و بلوچستان در زمینه فاقدین شناسنامه ضمن اشاره به تغییر رویکرد این موضوع از امنیتی به اجتماعی، گفت: در 3 سال اخیر 21 هزار نفر که در سنوات گذشته فاقد شناسنامه بودند، صاحب هویت شدند و حدود یک هزار پرونده نیز در این زمینه در دست بررسی است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/30
  • ساعت 16:48