تاریخ : جمعه 1 بهمن 1395
کد 3452
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

ائمه جمعه شهرستان‌های سمنان مطرح کردند

سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر وقوع جنایت در یمن آزاردهنده است

ائمه جمعه شهرستان‌های سمنان در خطبه‌های عبادی سیاسی امروز ضمن انتقاد از سکوت غرب و سازمان ملل در برابر جنایات یمن اظهار داشتند: سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر وقوع جنایت در یمن آزاردهنده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های سمنان، حجت‌الاسلام علی‌اکبر سایری امام‌جمعه موقت میامی در جمع نمازگزاران این شهرستان از سیاست‌های دوگانه سازمان ملل انتقاد کرد و اظهار داشت: سکوت در برابر جنایت‌های عربستان در یمن آزاردهنده و این سکوت و جان باختن بیش از هزاران نفر در یمن آزاردهنده است.

وی با اشاره به اوضاع وخیم یمن خاطرنشان کرد: سکوت سازمان ملل و غرب در برابر جنایت‌های عربستان سعودی نا عدالتی است.

امام‌جمعه موقت میامی با بیان اینکه غربی‌ها و همچنین سازمان ملل از اوضاع وخیم یمن و همچنین جنایت‌های عربستان آگاهی کامل دارند تصریح کرد: سازمان ملل نباید در برابر این جنایت‌ها سکوت کند.

تغییر ریاست جمهوری آمریکا سیاست‌های آنان را تغییر نمی‌دهد

امام‌جمعه موقت میامی با بیان اینکه تغییر ریاست جمهوری آمریکا سیاست‌های آنان را تغییر نمی‌دهد گفت: با تغییر ریاست جمهوری سیاست امریکا تغییر نمی‌کند و دسیسه‌ها و نقشه‌های امریکا علیه مسلمانان همچنان ادامه‌ می‌یابد.

حجت‌الاسلام سایری با بیان اینکه امریکا در ایجاد گروه‌های تروریستی نقش داشته و امروز نیز از آنان حمایت می‌کند خاطرنشان کرد: آمریکا یک سراب بیشتر نیست و خاصیت سراب نیز پوچی و واهی بودن است.

وی با اشاره به سخنان انتخاباتی ترامپ گفت: ترامپ در سخنرانی انتخاباتی خود بیش از 60 از ایران نام برد و این نشان از اهمیت کشور ایران برای آمریکا است و اینکه آنان همیشه به دنبال توطئه علیه مردم ایران و انقلاب اسلامی هستند.

امام‌جمعه موقت میامی در بخش دیگری از سخنان خود به گرامیداشت ایام دهه فجر اشاره کرد و گفت: دهه فجر تجدید میثاق با بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام سایری بر ضرورت برگزاری باشکوه جشن‌های دهه فجر تأکید کرد و گفت: باید آرمان‌های انقلاب اسلامی بیش‌ازپیش برای نسل جوانی امروز تبیین شود چرا که دشمن امروز از طریق هجمه فرهنگی قصد توطئه علیه کشور و به‌ویژه تغییر سبک زندگی در جوانان را دارد.

وی همچنین به حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو تهران اشاره کرد و گفت: آتش‌نشانان قشر ازجان‌گذشته‌ای هستند که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و برای خدمت‌رسانی به مردم از هیچ خطری نمی‌هراسند.

امام‌جمعه موقت میامی همچنین گفت: پیام مقام معظم رهبری سبب تسلی بازماندگان آتش‌نشانان تهران شد.

امام جمعه موقت دامغان: بهمن یادآور شکستن چراغ جادوی آمریکا به دست ملت ایران است

حجت الاسلام والمسلمین احمد فؤادیان، امام جمعه موقت دامغان در خطبه‌های امروز نماز وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته که با حضور مردم ولایتمدار این شهرستان در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ماه بهمن و ایام پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اظهار داشت: ملت بزرگ ایران اسلامی نخستین ملتی بودند که چراغ جادوی آمریکا و نظام سلطه را در هم شکستند و ماه بهمن یادآور این انفجار نور است.

خطیب نماز جمعه دامغان با یادآوری ایام اوج گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن با ایستادگی و هوشیاری و جانفشانی مردم در برابر دست نشاندگان رِژیم منحوس پهلوی گفت: تاریخ سرشار از حماسه انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که هر جا ملت بصیر و مسلمان ایران به میدان آمده‌اند گره کوری باقی نمانده است.

وی خاطر نشان کرد: ترامپ به عنوان رییس جمهور منصوب و نه منتخب جدید ایالات متحده نیز در سخنان اخیر خود نشان داده که همچون رؤسای جمهور قبلی آمریکا در خواب خوش کدخدایی دنیا به سر می‌برد، حال آنکه خواب او نیز تعبیری جز بدتر شدن وضعیت این کشور ندارد و ملت بزرگ ایران با وجود رهبری حکیم و فرزانه اجازه زیاده خواهی به آنان نخواهد داد.

امام جمعه موقت دامغان در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت حادثه دلخراش آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو و درگذشت جمعی از هموطنان و آتش نشانان غیور کشورمان در این حادثه اسفناک اظهار داشت: چرا باید مسئولان چنین مجموعه‌ای با بیش از 600 واحد تجاری به تذکرات کتبی و شفاهی مبنی بر ناایمن بودن مجموعه بی توجهی کنند، مسئولان امر باید در اقدامی انقلابی تصمیمی عاجل برای ساختمان‌های حادثه آفرینی نظیر پلاسکو اتخاذ کنند.

امام‌جمعه سرخه: مشکل آب شهرستان سرخه رفع شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر امام‌جمعه سرخه نیز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان سرخه که در حسینیه شهدا این شهرستان برگزار شد بر ضرورت رفع مشکل آب این شهرستان تأکید کرد و اظهار داشت: مشکل تأمین آب شرب سرخه از سد نمرود رفع شود.

وی با بیان اینکه باید رفع مشکلات مردم در اولویت فعالیت‌های مسئولین باشد به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر تأمین آب شرب سرخه از سد نمرود اشاره کرد و افزود: با تأمین آب شرب سرخه از سد نمرود مشکل آب این شهرستان حداقل تا 20 سال آینده مرتفع می‌شود و این شهرستان از این نظر مشکلی نخواهند داشت.

امام‌جمعه سرخه همچنین در بخش از سخنان خود به حادثه ناگوار آتش‌سوزی پلاسکو اشاره کرد و گفت: به علت عدم توجه به هشدارها و همچنین رعایت استانداردها و ایمنی لازم در ساختمان این حادثه رخ داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاطمی بصیر گفت: آتش‌نشانان قشر خدوم و فداکاری هستند که جان خود را برای نجات مردم در طبق اخلاص می‌گذارند و این افراد شایسته تجلیل هستند.

امام جمعه شاهرود: نباید اجازه سوء استفاده ضد انقلاب از سانحه پلاسکو را بدهیم

حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی امام جمعه شاهرود نیز ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر با اشاره به موضوع آتشسوزی و فروریختن ساختمان مجتمع پلاسکو در شهر تهران اظهار داشت: نباید اجازه سوء استفاده ضد انقلاب از سانحه پلاسکو را بدهیم.

وی با اشاره به اینکه نجات جان انسان‌ها مهم ترین موضوع در دین مبین اسلام است عنوان کرد: این نکته مهم‌ترین نکته‌ای است که آتش‌نشانان شجاع در سانحه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو آن را نشان دادند.

امام جمعه شاهرود با تأکید بر لزوم رعایت الزامات ایمنی در ساختمان‌ها از سوی مالکان و تلاش بیشتر مسئولان برای ایجاد امنیت و ایمنی در ساختمان‌ها تصریح کرد: فاجعه تلخ پلاسکو درس عبرتی برای همه مسئولان و مالکن خواهد بود و نباید از این سانحه تلخ به سادگی گذشت.

امینی با اشاره به تجمع بی‌مورد مردم در محل وقوع این سانحه تلخ عنوان کرد: این تجمع‌ها روند امداد رسانی را کندتر می‌کند و امروز باید کار را به دست متخصصان بسپاریم تا آن را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی دعواهای سیاسی در زمان به خطر افتادن جان عده‌ای بی‌گناه بی‌انصافی است عنوان کرد: نباید از این حادثه به دشمنان و افراد ضد انقلاب اجازه سوء استفاده بدهیم.

امام جمعه شاهرود با اشاره به فرارسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی بر ضرورت مردمی برگزار شدن برنامه‌های این دهه تأکید کرد.

انتقاد از اعدام سه جوان شیعه بحرینی به دست رژیم آل خلیفه، غیر قابل اعتماد بودن آمریکا، گرامیداشت شالروز مقاومت مردم آمل در برابر منافقان و اهمین و نقش گمرک در توسعه صادرات کشور از دیگر محورهای خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود به امامت حجت‌الاسلام امینی بود.

امام‌جمعه مهدی‌شهر: سکوت کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر در برابر جنایت یمن ناعادلانه است

حجت‌الاسلام محمد بارانی امام‌جمعه مهدی‌شهر نیز در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان با اشاره به وقوع جنایت عربستان سعودی در یمن اظهار داشت: سکوت کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر در برابر جنایت یمن ناعادلانه است.

وی خاطرنشان کرد: آل سعود در حملات هوایی و ادامه جنایات خود در 22 ماه گذشته بیش از 2000 کودک بی‌گناه یمن را به خاک و خون کشیده است.

امام‌جمعه مهدی‌شهر ضمن انتقاد از سکوت سازمان ملل و کشورهای مدعی حقوق بشر این اقدام عربستان را جنایت‌کارانه دانست و گفت: بر اساس گزارش یونیسف بیش از 2000 کودک یمنی بر اثر گرسنگی جان خود را ازدست‌داده‌اند.

حجت‌الاسلام بارانی به برخی فرمایشات مقام معظم رهبری درباره آل سعود اشاره کرد و افزود: به فرموده امام خامنه‌ای به‌زودی بینی آل سعود به خاک مالیده می‌شود و شاهد فروپاشی آن‌ها خواهیم بود و به‌زودی کاخ‌هایشان ویران می‌شود.

قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی قاطع برخورد کند

امام‌جمعه مهدی‌شهر بر ضرورت برخورد قاطع قوه قضائیه با فساد اقتصادی و مفسدان تأکید کرد و گفت: مفسدان اقتصادی در هر مقامی هستند باید عزل شوند.

وی اقدام قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی را درست دانست و افزود: در راستای اجرای عدالت قوه قضائیه نباید از هیچ‌کس ابا داشته و باید با مفسدان اقتصادی با قاطعیت برخورد کند.

امام‌جمعه گرمسار: مبارزه با فساد در کشور مهم‌ترین وظیفه قوه قضاییه است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی مهدی نژاد امام‌جمعه گرمسار نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: مبارزه با فسادهای گوناگون در سطح کشور از مهم‌ترین وظایف قوه قضاییه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این امر یکی از موجبات اقتدار نظام را فراهم خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه فساد می‌تواند یک کشور را به نابودی کشاند، افزود: قوه قضاییه با انواع فسادهای اخلاقی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فردی در ستیز است.

امام‌جمعه گرمسار با اشاره به رقابت‌های بین مسئولان بیان کرد: این رقابت‌ها موجب افشای برخی فسادها در نظام می‌شود و افشای این حقیقت‌ها برای نظام خوب است ولی دشمنان از آن‌سو استفاده می‌کنند.
مهدی نژاد در ادامه از آغاز رسمی دوره ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا خبر داد و گفت: ترامپ به‌عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور در آمریکا منتخب‌شده وی با مطرح کردن سه نکته اقتصادی در آمریکا توانست رأی‌های مردم را نسبت به خود جذب کند.

وی افزود: آمریکا با 590 میلیارد دلار کسری بودجه مواجه است و در طول ریاست اوباما 6 تریلیون دلار در جنگ‌ها هزینه شده و 20 تریلیون دلار این دولت را بدهکار کرده است.

4 هزار نفر در حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو بیکار شدند

امام‌جمعه گرمسار همچنین حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو و شهادت تعدادی آتش‌نشان تهرانی را تسلیت گفت و ضمن ابراز همدردی با بازماندگان حادثه آتش‌سوزی اظهار داشت: حادثه آتش‌سوزی پلاسکو 4 هزار نفر را از کار بیکار کرد و ملت ایران را در سوگ شهدای آتش‌نشان به ماتم فرو برد.

مهدی نژاد گفت: در پی این آتش‌سوزی ملت ایران از سوگ عزیزانی که‌ در آن ساختمان جان خود را از دست دادند در ماتم و اندوه هستند و این عشق و علاقه بین مسلمان به‌عنوان یک فاکتور اعتقادی نهادینه شده است.

وی با اشاره به اشتیاق مردم برای اهدای خون در راستای کمک به مصدومان این حادثه، افزود: در پی این حادثه 4 هزار نفر شغل خود را از دست دادند و هزار و 500 میلیارد تومان خسارت مالی در این حادثه برآورد شده است.

امام‌جمعه گرمسار با بیان اینکه خسارت‌های روحی و روانی این حادثه به‌سختی جبران خواهد شد، خاطرنشان کرد: برج 15 طبقه با جمعیت زیادی که در آن حضور داشتند با مدیریت خوبی تخلیه شد و از تعداد مصدومان و کشته‌شدگان حادثه کاسته شد.

مهدی نژاد اذعان داشت: دلیرمردی، شجاعت و ایثارگری آتش‌نشان‌های تهران در این حادثه قابل‌تحسین است و ملت ایران برای وجود چنین مردان بی‌ادعایی خدا را شاکر هستند.

وی با اشاره به انجام عملیات آواربرداری در این ساختمان گفت: ما منتظر شنیدن اخبار خوبی از بازماندگان این حادثه هستیم و برای سلامتی افرادی که زیر آوارها هستند دعا می‌کنیم.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/01
  • ساعت 16:37