تاریخ : شنبه 4 آذر 1396
کد 35013
منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین معمولی در چیست؟

بوتاکس مو در حال حاضر یک روند محبوب است و بسیاری از نسخه های خانگی که ادعا می شود تاثیر مطلوب و واقعی دارند، وجود دارد.

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،  بهترین کار برای  برای رسیدن به نتایج خوب، رفتن به سالن آرایشی مورد اطمینان برای این کار است. افرادی که در سالن ها در زمینه زیبایی مو کار می کنند می توانند محصولات خود را از فروشندگان معتبر خریداری کنند، بنابراین آنها می دانند که بهترین محصولات بوتاکس مو را از فروشندگان معتبر دریافت می کنند.

 

تاثیر کامل بوتاکس مو بین ۲ تا ۴ ماه طول می کشد، هرچند که زمان دقیق آن فرد از فرد متفاوت است. توصیه می شود که از شامپو کم سولفات یا بدون سولفات استفاده کنید تا نتایج را حفظ کنید.

 

 

تفاوت بین بوتاکس مو (نانو کراتین) و کراتین معمولی در چیست؟

 

در نگاه اول تاثیر هر دوی این درمان‌ها مشابه هم می‌باشند ولی در واقع فرق‌های اساسی با یکدیگر دارند. در واقع شما باید با توجه به تفاوت‌ها و تشابه‌‌های این دو روش می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب‌تر است.

 

۱- ترکیبات شیمیایی آن‌ها متفاوت است. کراتین حاوی ماده شیمیایی سمی و مضری به نام فرمالدئید بوده که توسط سازمان حفاظت محیط زیست در طبقه مواد سرطان‌زا قرار می‌گیرد. درحالیکه نانو کراتین، فاقد این ماده و دیگر مواد شیمیایی مضر'  هستند.

 

۲- کراتین به عنوان روشی برای صاف کردن موهای به شدت آسیب‌دیده توصیه نمی‌شود؛ ولی بوتاکس مو به عنوان بازسازی کننده عمیق موهای آسیب‌دیده، باعث اصلاح شدن و براق شدن آن‌ها می‌شود. اثر و قدرت صاف‌کنندگی کراتین از نانو کراتین (بوتاکس مو) بیشتر بوده، ولی نانو کراتین، قدرت درمان‌کنندگی بالاتری دارد. اگر موهای نازک و ظریفی دارید بدون شک بوتاکس مو گزینه بهتری برای شماست.

 

۳- بوتاکس مو به نسبت کراتین باعث می‌شود که موی شما طبیعی‌تر به‌ نظر‌ برسد.

 

میزان زمان ماندگاری بوتاکس مو

 

اگر کراتین کردن موها، توسط فردی متخصص وبه خوبی انجام شود، انتظار می رود مدت زمان ۲ تا ۲ سال و نیم روی موها ماندگاری داشته باشد.

 

به یاد داشته باشید اگر مواد کراتین کاملا تایید شده باشد، به موهای شما آسیبی وارد نخواهد کرد، بلکه استفاده از دستگاه حرارتی با حرارت بسیار بالا است که به موهایتان آسیب می زند!

 

برخی افراد غیر متخصص در این زمینه، ممکن است از حرارت بسیار داغ برای اینکار استفاده کنند که پیامد آن، از هم گسیختگی و جدا شدن تارهای مو از هم، و سوزاندن آن می باشد.

 

در ضمن فراموش نکنید که قبل از کراتینه کردن موها، حتما با یک پزشک متخصص پوست و مو، در مورد وضعیت فعلی پوست سر و موهای خود، مشورت کنید تا هیچ مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

 

تیتربرتر

2025

 

  • تایید شده
  • در 1396/09/04
  • ساعت 17:38