تاریخ : يکشنبه 3 بهمن 1395
کد 3674
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

معاون امنیتی فرماندار تهران در گفت‌وگو با تسنیم:

مشخص نبودن محل اجساد، آواربرداری پلاسکو را طولانی می‌کند/ پایان آواربرداری تا آخر هفته

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران با اشاره به سرعت گرفتن عملیات آواربرداری ساختمان پلاسکو گفت: مشخص نبودن محل اجساد حادثه‌دیدگان، آواربرداری را طولانی می‌کند.

علی‌اصغر ناصربخت در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» در چهارمین روز عملیات آواربرداری ساختمان پلاسکو درباره آخرین وضعیت محل حادثه اظهار کرد: آواربرداری و شناسایی پیکرهای مفقودان توسط دستگاههای ذیربط ادامه دارد و تاکنون شهادت سه تن از آتش‌نشانان زحمت‌کش مسجل شده است.

وی با بیان اینکه تعداد اجساد کشف شده و مفقودان حادثه تا این لحظه نشان می‌‌دهد که 16 آتش‌نشان و 9 نفر از مردم عادی دچار سانحه شده‌اند، عنوان کرد: جستجو برای یافتن مفقودان به‌طور جد ادامه دارد و خانوا‌‌ده‌هایی که در این حادثه از نزدیکان خود اطلاع دقیقی ندارند می‌توانند به کلانتری بهارستان و آگاهی تهران مراجعه کرده و اعلام مفقودی کنند.

به گفته ناصربخت آواربرداری از ساختمان پلاسکو تا آخر هفته به‌طول می‌انجامد و این عملیات در حال حاضر سرعت بیشتری نسبت به روزهای گذشته گرفته است؛ کار آواربرداری بسیار سخت است چرا که تعداد زیادی از پیکرهای افراد مفقود شده در زیر آوار قرار دارد و محل دقیقی نیز از آنها در دست نیست بنابراین آواربرداری و جمع‌آوری نخاله‌ها بسیار بادقت باید انجام شود و همین امر باعث افزایش زمان عملیات آواربرداری شده است.

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران خاطرنشان کرد: اجساد زیر آوار مانده به‌طور حتم بر اثر ریزش ساختمان، آتش‌سوزی و گذشت زمان دچار شرایط نامناسب و غیرطبیعی هستند و باید عملیات آواربرداری و حمل نخاله‌های ساختمانی با دقت هرچه تمامتر انجام شود.

ناصربخت اظهار کرد: امیدواریم هرچه زودتر عملیات آواربرداری و یافتن پیکرهای حادثه‌دیدگان پایان یابد و شهر به وضعیت عادی بازگردد؛ پایان یافتن آواربرداری موجب خواهد شد تا چشم‌انتظاری خانواده‌ها پایان یابد و حجم ترافیک محدوده خیابانهای منتهی به جمهوری کاسته شود.

وی افزود: حادثه ساختمان پلاسکو موجب خواهد شد تا مسئولان هوشیاری بیشتری داشته باشند و با برنامه‌ریزیهای مناسب مانع خسارتهایی از این دست شوند.

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران تصریح کرد: حادثه پلاسکو به امنیت روانی مردم صدمه وارد کرد و تألمات روحی زیادی را در پی داشت؛ این حادثه تلخ هیچگاه از ذهن مردم پاک نخواهد شد.

ناصربخت با بیان اینکه آتش‌نشانان کشورمان در این حادثه، اوج اخلاص و ایثارگری را به اثبات رساندند، تاکید کرد: مردم کشورمان به‌طور حتم قدردانی شکوهمندی از پیکرهای حادثه‌دیدگان خواهند داشت و امیدواریم که دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/03
  • ساعت 18:45