تاریخ : چهارشنبه 29 دي 1395
کد 3742
منبع : پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی شهریار مشاهده خبر در سایت منبع

رییس دانشکده‌ی علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ:

توسعه‌ی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ با بکارگیری پتانسیلهای بالقوه‌ی آن حاصل می‌شود

شهریارنیوز: رییس دانشکده‌ی علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ گفت: برای توسعه‌ی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ باید تمامی پتانسیلهای بالقوه‌ی تبریز را بکار گرفت و با برنامه‌ریزی جامع آنها را تبدیل به بالفعل کرد.

به گزارش شهریار، منوچهر جهانیان در پیش‌نشست تخصصی دومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز اعلام کرد: برای توسعه‌ی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ باید از تمامی نمادهای استانی در راستای جذب گردشگر بهره گرفت. جاذبه‌های تاریخی و باستانی، طبیعی، مذهبی، بقاع متبرکه و سبک معماری در حوزه‌های مختلف از این دسته به شمار می‌روند.

جهانیان اضافه کرد: از جمله پیامدهای توسعه‌ی گردشگری تبریز بویژه توسعه‌ی گردشگری اسلامی آن، ایجاد اشتغال، کارآفرینی، توسعه و شکوفایی استان آذربایجان‌شرقی می‌تواند باشد.

رییس دانشکده‌ی علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ یادآوری کرد: طبق آمار سازمان جهانی گردشگری، گردشگران سال ۲۰۱۶ یک میلیارد و دویست میلیون نفر اعلام شده است که ۴٫۴ درصد رشد داشته است و ۱۱ درصد تولید ناخالص کشورهای مختلف در حوزه‌ی گردشگری بوده است.

وی بیان کرد: رویکرد معنوی در تمامی گونه‌های گردشگری همچون گردشگری تاریخی، طبیعی، سلامت، اکوتوریسم، زیارتی و تفریحی برای رسیدن به کمال و تعالی تجلی یافته است.

جهانیان افزود: امروزه انسان به دنبال پیشرفتهای دنیای مدرن در پی معنویت و پر کردن خلا آن در دنیای جدید است.

عضو هیئت علمی دانشکده‌ی علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ اظهار کرد: انسان در سایه‌ی گردشگری، با اقوام و ملل مختلف آشنا می‌شود و با شناخت و آگاهی به لذات روحی و معنوی دست می‌یابد.

گفتنی است؛ پیش‌نشست تخصصی دومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت، ۲۷ دی‌ در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز به منظور همکاری علمی با این کنفرانس با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.

  • تایید شده
  • در 1395/10/29
  • ساعت 9:0