تاریخ : يکشنبه 24 دي 1396
کد 38157
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

تجهیزات موردنیاز بیمارستان فریدون‌شهر با دستور وزیر بهداشت تأمین می‌شود

نماینده مردم فریدن، چادگان و بویین میاندشت در مجلس با بیان اینکه در جلسه با وزیر بهداشت مقرر شد که تجهیزات مورد نیاز برای بیمارستان فریدون‌شهر تأمین شود، گفت: همچنین برای هرکدام از شبکه‌های بهداشت و درمان چهارگانه ۲ آمبولانس سفارش دادیم.

اکبر ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره پیگیری وضعیت بهداشت و درمان شهرستان چادگان اظهار داشت: در قسمت بهداشت و درمان به ویژه بیمارستان بوعلی که در شهر چادگان ساخته شده است باید گفت در مهرماه که خدمت وزیر بهداشت و درمان بودیم در این زمینه دستور عاجلی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان دادند.

وی افزود: در این دستور آمده بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان شخصاً به این موضوع رسیدگی کنند و بحث نیروی انسانی را در قسمت تخصصی و پیراپزشکی و بحث مشکلات ساختمانی و پانسیون‌ها و مشکلاتی که احیانا در ساختمان بیمارستان وجود دارد را مورد بررسی قرار دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به جلسه هفته گذشته با وزیر بهداشت و درمان ادامه داد: در این جلسه دستور عاجل دادند که قسمت عمده‌ای از مشکلاتی که در بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان چادگان وجود دارد طی 2 ماه آینده مرتفع شودکه امیدواریم با پیگیری‌هایی که صورت می‌گیرد مشکلاتی که مردم با آن روبه‌رو هستند، برطرف شود.

وی پیرامون احداث درمانگاه تأمین اجتماعی در شهرستان چادگان، گفت: با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور صحبت کردیم و در نهایت قول مساعد دادند تا بتوانیم مجوز درمانگاه پزشکی و عمومی در شهر چادگان را اخذ کنیم.

ترکی بیان کرد: همچنین مقرر شد که ساخت تمام اتاق‌های عمل بیمارستان شهید رجایی داران به دلیل فرسوده بودن و همچنین آشپزخانه و قسمت اداری و CSR با مساحت حدود 5 هزار مترمربع به زودی آغاز به کار شود.

نماینده مردم فریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس با بیان اینکه قرار شد اورژانس بیمارستان بهینه سازی و مجدد ساخته شود، اظهار داشت: همچنین مقرر شد تکمیل و افتتاح CCU، تکمیل 4 پانسیون نیمه ساز و پانسیون‌های پزشکی و ساختمان آزمایشگاهی و بهورزی در شبکه بهداشت و درمان در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود: در ملاقاتی که با وزیر بهداشت و درمان داشتیم، قرار شد که سی تی اسکن مولتی اسلایس 16 را طی ماه‌های آینده به شهرستان فریدن تحویل دهند، همچنین تجهیزات مورد نیاز برای احداث ساختمان‌های بیمارستان شهید رجایی داران اختصاص پیدا کند.

ترکی با بیان اینکه شهرستان بویین میاندشت بیمارستانی ندارد و با دستور وزیر بهداشت و درمان قرار شد که در این راستا تصمیماتی گرفته شود، بیان کرد: در این جلسه قرار شد ساختمان آموزشگاه بهورزی که در حال حاضر در دست پیام نور است پس گرفته شود و یک بیمارستان درمان بستر در آن جا ساخته شود.

وی با بیان اینکه همچنین مقرر شد که تجهیزات لازم برای بیمارستان فریدون‌شهر در قسمت‌های مختلف تأمین شود، اضافه کرد: همچنین برای هرکدام از شبکه‌های بهداشت و درمان چهارگانه 2 آمبولانس سفارش دادیم که امیدواریم طی ماه‌های آینده آمبولانس‌ها را تحویل دهند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1396/10/24
  • ساعت 13:4