تاریخ : دوشنبه 4 بهمن 1395
کد 3839
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

معاون استاندار همدان:

سند پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در استان همدان تدوین شده است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان گفت: سند پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در استان تدوین شده است و دستگاه‌های مرتبط باید براساس هدف‌گذاری سالانه عملکرد لازم را ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدابراهیم الهی‌تبار ظهر امروز در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان همدان اظهار داشت: شیوع بیماری‌های غیرواگیر واقعیتی در جامعه است و نهادهای حاکمیتی به عنوان مسئولان تأمین سلامت مردم باید سیاست‌گذاری‌های لازم را انجام دهند و به دغدغه‌های مردم پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه زوایای پنهان سلامت مردم بیاد رصد و شناسایی شود، افزود: در عرصه ملی عوامل بروز بیماری‌ها در قالب تفاهم‌نامه ساماندهی می‌شود و بر این اساس این اسناد فرصتی برای سنجش شاخص‌های سلامت و بیماری‌ها در استان است.

معاون استاندار همدان خواستار تعیین شاخص مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در استان شد و گفت: سند پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در استان تدوین شده است و دستگاه‌های مرتبط باید براساس هدف‌گذاری سالانه عملکرد لازم را ارائه دهند.

وی با اشاره 300 پروژه بهداشتی و درمانی که در سطح استان در حال ساخت است، اظهار داشت: همدان به عنوان قطب پزشکی غرب کشور انتخاب شده است و در این راستا دبیرخانه قطب سوم کشوری نیز در دانشگاه علوم پزشکی همدان مستقر شد بر این اساس همدان در حوزه توریسم سلامت می‌تواند جایگاه خود را ارتقا دهد.

الهی‌تبار با اشاره به بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به دانشگاه علوم پزشکی همدان عنوان کرد: دولت باید از سازمان‌های بیمه‌گر حمایت کند تا بتوانند بدهی‌های خود تسویه کنند به طوری که سازمان بیمه سلامت تا اواخر فروردین ماه امسال بدهی خود را پرداخت کرده است.

وی بیان کرد: فعالیت‌هایی در راستای توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده در استان همدان آغاز شده است و همدان جزو استان‌های پیشرو در زمینه احیای بافت‌های فرسوده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان تصریح کرد: اداره حمل و نقل و پایانه‌های استان تمام محورهای مواصلاتی را به دوربین‌های ثبت سرعت مجهز کرده است و در راستای اصلاح نقاط حادثه‌خیر جاده‌ها نیز اقدامات اثربخشی انجام شده است به طوری که میزان تلفات زائران اربعین در مسیر تردد از محورهای استان در دو سال اخیر کاهش قابل توجهی داشته است.

وی افزود: طرح مقاوم‌سازی و مناسب‌سازی در سطح مدارس فرسوده استان همدان با اختصاص ردیف‌های ملی در حال اجرا است تا سطح ایمنی مدارس با استانداردسازی ارتقا یابد.

الهی‌تبار با بیان اینکه ارتقای سطح سلامت دانش‌اموزان در اولویت قرار دارد، عنوان کرد: آموزش و پرورش بستری برای نهادینه‌سازی مباحث اجتماعی است در این راستا میزان اعتبارات فصل آموزش و پرورش در استان همدان در دو سال اخیر 35 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه تمام کشور به سبب حادثه پلاسکو دچار ماتم شدند، گفت: ایمن‌سازی ساختمان‌های فرسوده و قدیمی یکی از موضوعاتی است که باید در اولویت قرار بگیرد و در این رابطه استاندار دستور ویژه دادند تا در همدان شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/04
  • ساعت 16:17