تاریخ : پنجشنبه 16 دي 1395
کد 394
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در قم:

حوزه‌های علمیه به فرهنگستان علوم پزشکی در زمینهٔ سلامت معنوی کمک کنند

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی گفت: باید دست به دامن حوزه‌های علمیه شد تا فرهنگستان بتواند در زمینهٔ سلامت معنوی کارهای عمیقی انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید علیرضا مرندی عصر امروز در چهارمین همایش ملی سلامت معنوی که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، بابیان اینکه اصالت سلامت در پیشگیری است اظهار داشت: تمام عوامل تهدیدکننده سلامت بر تمامی عرصه‌ها در جامعه اثر می‌گذارد. 

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی گفت: وظیفه اصلی ما این است که نسل بعدی ما سالم باشند که برای دستیابی به این امر به یک سری مقدماتی نیاز داریم.

وی بابیان اینکه باید در همه دوران زندگی به پرورش فرزند اهتمام داشت: افزود: معنویت در کنار رسیدگی به فرزندان در تمام دنیا نشان داده که از فقیرترین خانواده‌ها تا ثروتمندترین آن‌ها باید معنویت اساس کار قرار گیرد.

مرندی  افزود: عمدتاً مسائل مربوط به‌سلامت معنوی به سطح وسیعی از جامعه برمی‌گردد، بیمه داروهای پیش‌پاافتاده مردم را با دفترچه نمی‌دهد و واکسنی که در کشورهای فقیر می‌زنند ما استفاده نمی‌کنیم چراکه در امر پیشگیری هزینه نمی‌شود.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به مراحل پیشگیری گفت: اساس، پیشگیری است و اساس داشتن جامعه‌ای سرشار از سلامت معنوی است، باید دست به دامن حوزه‌های علمیه شد تا فرهنگستان بتواند درزمینهٔ سلامت معنوی کارهای عمیقی انجام دهد.

وی بیان کرد: باید تمرکز را بر رفع تهدیدهایی که سلامت معنوی را تحت تأثیر قرار می‌دهند قرارداد، فرهنگستان نقش اجرایی نداشته و حوزه‌های علمیه باید به فرهنگستان درزمینهٔ سلامت معنوی کمک کند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/16
  • ساعت 16:12