تاریخ : شنبه 12 اسفند 1396
کد 40902
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی؛

سفر توریسم سلامت در شرایط فعلی به کشور اعتبار بین‌المللی‌مان را زیر سؤال می‌برد

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه توریسم سلامت همواره آرزو دارند تا به تبریز سفر کنند گفت: در شرایط فعلی اگر توریسم سلامت به کشور ما بیایند اعتبار بین‌المللی‌مان زیر سؤال می‌رود.
به گزارش آناج به نقل از تسنیم ، مسعود پزشکیان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه رویداد تبریز 2018 هم فرصتی مغتنم و هم تهدید محسوب می‌شود اظهار داشت: فرصت از این نظر که بتوانیم برای آینده برنامه‌ریزی و تبریز و ایران را با دنیا مقایسه کنیم و این‌که چرا با دنیا فاصله گرفته‌ایم و چگونه در عمل می‌توانیم تبریز را در واقعیت به پایتخت گردشگری جهان اسلام تبدیل کنیم.
 
نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مسئولان، مدیران، فرمانداران، استاندار، ائمه جمعه و مردم به تبریز 2018 آن‌طور که است نگاه کنیم برای ما فرصتی بزرگ به‌حساب می‌آید تا بتوانیم نوع نگاه‌هایمان را به آینده تغییر دهیم ولی اگر به روال گذشته به عملکردهایی که داشته‌ایم نگاه کرده و آن را ادامه دهیم وضعیت این می‌شود که قبلاً داشتیم.
 
وی ادامه داد: زمانی تبریز 2018 می‌تواند به تهدید مبدل شود که گردشگران بیایند و ببینند نه به آن‌ها احترام می‌گذاریم و نه اقدامی در خور شان گردشگران خارجی انجام داده‌ایم و نتیجه این عمل می‌شود گردشگران دیگر نه‌تنها به ایران نیایند بلکه واقعیت‌هایی را که دیده‌اند به کشور خود منتقل کنند به همین خاطر برای برطرف کردن کم و کاستی‌ها بین مسئولان و مردم اتحاد نفوذناپذیر می‌خواهد.
 
پزشکیان ایجاد بسترها و زیرساخت‌های گردشگری در راستای تبریز 2018 را زمینه‌ای برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی آذربایجان شرقی عنوان کرد و گفت: در واقع اگر نگاه‌ها به رویداد تبریز 2018 تغییر یابد حتی قابلیت این را داریم که دنیا را هم عوض کنیم و در عین حال خودمان را عوض کنیم به همین دلیل تبریز 2018 می‌توان ظرفیت بزرگی باشد.
 
نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه حوزه بهداشت و درمان که دریافت و پرداخت در آن وجود می‌توان به‌عنوان بازار نگاه کرد، بیان کرد: تبریز 2018 با تمامی ظرفیت‌هایی که را می‌تواند برای تبریز و استان آذربایجان شرقی داشته باشد این را فراموش نکنیم که از این پتانسیل نیز می‌توانیم برای جذب سرمایه‌گذاران توریسم سلامت هم بهره‌مند شویم.
 
وی اضافه کرد: نوع برخورد و ارتباطات با گردشگران بسیار مهم است چرا که اگر گردشگری ناراضی از کشورمان برود می‌رود و به مردم کشور خود ضمن بدگویی بلکه اجازه نمی‌دهد شاید صد نفر دیگر به ایران سفر کنند و شاید می‌گویند نوع برخورد ایرانیان بد و کیفیت خدمات نامطلوب است با رعایت این جوانب می‌توانیم توریسم سلامت هم جذب کنیم ولی اگر اکنون توریسم سلامت به کشور ما بیایند اعتبار بین‌المللی‌مان زیر سؤال می‌رود.
 
پزشکیان با تأکید بر اینکه توریسم سلامت همواره آرزو دارند تا به تبریز سفر کنند، گفت: باید کاری کنیم تا گردشگران هنگامی‌که به تبریز می‌آیند از اینکه دیر آمده‌اند ابراز پشیمانی کنند نه اینکه طوری رفتار کنیم وقتی‌که آمدند بروند و پشت سرخودشان را هم نگاه نکنند از این‌رو بیشتر باید بر رفتار، اعمال و نوع نگاه‌هایمان تغییرات اساسی به وجود آوریم در حالی که گردشگران برای دیدن ساختمان به تبریز نمی‌آیند.
 
نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گردشگرانی که به ایران و کلان‌شهر تبریز سفر می‌کنند حتماً باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که ما را در کنار خود و به‌عنوان همراه ببینند نه اینکه منتظر بمانیم بیایند تا جیب گردشگران را خالی کنیم.
 
انتهای پیام/
  • تایید شده
  • در 1396/12/12
  • ساعت 15:30