تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1395
کد 4122
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان اردبیل

حمایت از تولیدات داخلی در بیله‌سوار برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق افزایش یابد

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: حمایت از تولیدات داخلی در شهرستان بیله‌سوار برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق در دستور کار قرار داده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آرام حلیم در جلسه کمیسیون فرعی قاچاق کالا و ارز شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت: حمایت از تولیدات داخلی اصلی‌ترین دلیل بر جلوگیری از جولان کالاهای قاچاق در بازار است که باید این موضوع مورد توجه مسئولان مربوطه واقع شود.

وی با تاکید بر پر کردن خلاء‌های تربیتی و نقش آن در بازدارندگی جوانان به قاچاق افزود: با تربیت صحیح و زمینه‌سازی عوامل بازدارنده قاچاق باید بتوانیم نسلی را تربیت کنیم که حافظ آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های والای انسانی و اخلاقی باشد تا بتوانیم از این طریق نتایج مثمرثمری را به دست آوریم.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در واقع رسیدگی به تولید داخلی و صادرات است، در واقع یعنی این‌که به تولید و مصرف محصولات داخلی عرق ملی داشته باشیم و نقاط قوت تولید را تقویت و برجسته و از طرف دیگر نقاط ضعف را برطرف کنیم.

حلیم تصریح کرد: در نه ماهه نخست امسال 250 هزار نخ سیگار، 4 هزار و 903 لیتر گازوئیل، 10 قبضه سلاح شکاری، 514 لیتر بطری مشروبات الکلی،80 دستگاه ماهواره، 70عدد توربین دندانپزشکی، 67 ثوب البسه، 135لیتر بنزین توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  کشف و ضبط شده است.

وی بیان کرد: به تعداد 10 هزار و 528 عدد دارو در 22 نوع مختلف در گمرک  بیله‌سوار کشف و ضبط شده و بیش از 3 تن مواد غذایی تاریخ گذشته و امحاء  20 میلیون ریال لوازم آرایشی غیرمجاز در طول 9 ماهه نخست امسال در سطح استان صورت گرفته است.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار افزود: به تعداد 240 واحد تولیدی و صنعتی راکد در استان اردبیل برای راه‌اندازی چرخه اقتصادی هدفگذاری شده که از این تعداد 13 واحد تولیدی و کارگاهی مربوط به شهرستان  بیله‌سوار است و مبلغی در حدود 155 میلیارد ریال برای راه‌اندازی این مجموعه‌ها تزریق می‌شود.

حلیم با تأکید بر اینکه باید مبارزه با این پدیده شوم در دستور کار دستگاههای اجرایی مرتبط باشد، گفت: باید نظارت و کنترل شدیدتری از سوی دستگاههای متولی صورت پذیرد که این موضوع مهم نیازمند تعامل و همکاری تمام دستگاههای مربوطه است که باید تمام توان و تلاش خود را در این راستا بکارگیری کنند.

دستگاههای دولتی اردبیل خدمات قابل واگذاری را به دفاتر پیشخوان ارائه دهند

 اقبال عباسی در جلسه کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی در اردبیل اظهار داشت: انتظار می‌رود که تمامی دستگاههای دولتی استان اردبیل خدمات قابل واگذاری خود را به دفاتر پیشخوان و خدمات دولت ارائه دهند.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی باید به تصمیمات دولت توجه داشته باشند، چرا که در غیر این صورت به بازرسی و تعزیرات معرفی می‌شوند و این موضوع می‌تواند مشکلات و نگرانیهایی را برای این دستگاهها به وجود آورد و در اجرای عملکرد ادارات اختلال ایجاد نماید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: نظارت بیشتر بر عملکرد دفاتر ضرورت دارد و وقتی بخشی از خدمات به دفاتر پیشخوان واگذار می‌شود، در حقیقت آن دفاتر به نمایندگی از دولت خدمات دولتی ارائه می‌دهند که انتظار می‌رود که تمرکز و کنترل بیشتری بر روی ارائه خدمات داشته باشند و بتوانند کار خود را به نحو احسن به پایان برسانند.

عباسی بیان کرد: دستگاه‌های دولتی که امکان واگذاری بخشی از خدمات خود به دفاتر پیشخوان دولت را دارند، حق استخدام نیرو و هزینه‌کرد در آن بخش را ندارند که باید این موضوع مورد توجه مسئولان مربوطه قرار بگیرد تا هیچ مشکل و مسئله‌ای در ادامه به وجود نیاید.

وی تصریح کرد: امیدواریم با مشارکت و همکاری مسئولان و دستگاههای اجرایی مربوطه در استان اردبیل گامهای موثری در راستای تحقق اهداف مورد نظر برداریم و از این طریق شاهد هیچ‌گونه مشکل و مسئله‌ای نباشیم و مشکلات و موانع موجود را تا حد امکان کاهش دهیم.

بازدید از روند مصاحبه داوطلبان استخدامی آموزش و پرورش اردبیل

 احمد ناصری به همراه هیئت همراه  از روند اجرایی مصاحبه داوطلبان استخدامی آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر اردبیل بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان شیوه مصاحبه و گزینش علمی و تخصصی پذیرفته شدگان قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از روند مصاحبه  اظهار رضایت نموده و از دقت و نظم و فعالیت‌های عوامل اجرایی و مصاحبه گران تقدیر و تشکر به عمل آورد.

طرح جابربن‌حیان در مدارس ناحیه یک اردبیل اجرا می‌شود

مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک به همراه معاون آموزش ابتدایی از جشنواره جابربن‌حیان در دبستان سبلان بازدید نمود.

 اسماعیل ابراهیمی مدیر ناحیه ضمن حضور در جمع دانش آموزان  ومعلمان از پروژه‌های آن ها بازدید کرد و با پرسش از ایده‌ها و خلاقیت‌های دانش‌آموزان با اشاره به این سخن حضرت علی (ع) ((پست ترین دانش، دانشی است که در سطح زبان، متوقف شود و والاترین دانش، آن است که در کل وجود فرد، ظاهر و منعکس گردد)) طرح جابربن حیان را نمونه بارز این دانش عنوان نمود.

ابراهیمی یاددهی و یادگیری عملی و استفاده از ایده‌های خلاقانه دانش‌آموزان در عمل و تبدیل فراگیران به یادگیرندگان مادام العمر، تقویت مهارتهای زندگی، شناسایی و تقویت استعدادهای فردی دانش‌آموزان و ایجاد زمینه مناسب برای کارآفرینی و زمینه مناسب برای ارزشیابی توصیفی از عملکرد دانش آموزان را از اهداف این طرح بیان نموده وخواستار اهتمام در اجرای صحیح این طرح شد.

جایگاه سوخت در شهر خلخال راه‌اندازی می‌شود

احمد قنبری در نشستی با سرمایه‌گذار این پروژه افزود: هم‌اکنون فقط دو جایگاه سوخت‌گیری قابل دسترسی خودروها در خارج از شهر و در مبادی خروجی این شهر به سمت جاده‌های اردبیل و اسالم واقع شده و نبود جایگاه سوخت‌گیری در داخل شهر سبب اعتراض مردم شده است.

وی با قدردانی از تلاش سرمایه‌گذار پروژه احداث جایگاه سوخت بنزین در خلخال گفت: برای توسعه خلخال حمایت‌های مسئولان دستگاه های اجرایی به ویژه شهرداری خلخال در سهولت در اجرای طرحهای عمرانی و اقتصادی بخش خصوصی ضرورت دارد.

بخشدار خلخال افزود: همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان و شهردار خلخال در صدور مجوزهای لازم برای اجرای این پروژه کار اجرای طرح را تسهیل و زمان اجرای پروژه را کوتاه‌تر خواهد کرد.

وی اظهار کرد: نخستین جایگاه سوخت بنزین شهر خلخال در تقاطع انتظام واقع در خیابان سی متری قدس و در مساحت بیش از 700 متر مربع با سرمایه‌گذاری 10 میلیارد ریالی بخش خصوصی احداث و راه‌اندازی می‌شود.

 نتایج ارزیابی فعالیت‌های هفته تربیت بدنی مناطق اردبیل اعلام می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل از اعلام نتایج ارزیابی فعالیت‌های هفته تربیت بدنی نواحی و مناطق استان اردبیل خبر داد.

 علیرضا گلشن افزود: در ارزیابی فعالیت‌های هفته تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان سرعین موفق شد مقام نخست را به خود اختصاص دهد.

گلشن بیان کرد: به منظور نکوداشت هفته تربیت بدنی و ورزش فعالیت‌های متنوعی در راستای گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ ورزش در بین آینده‌سازان میهن اسلامی و همکاران گرانقدر توسط کارشناسان نواحی و مناطق استان برگزار می‌شود.

وی ارزیابی را یکی از شیوه‌های لازم و ضروری برای افزایش انگیزه و رغبت کارشناسان عنوان کرد و افزود: طبق بخشنامه اعلام شده به نواحی و مناطق این فعالیت ها در دو بخش اجرایی در سطح مدارس برای دانش‌آموزان منطقه و برای دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی تعبیه شده بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به 25 شاخص ارزیابی فعالیت‌های هفته تربیت بدنی اشاره نمود و گفت: پس از ارزیابی فعالیت‌های ارسال شده از نواحی و مناطق، منطقه سرعین با کسب حداکثر امتیازات مقام نخست، شاهرود مقام دوم و مناطق اصلاندوز، کوثر و نیر سوم مشترک را کسب نمودند.

سد تازه‌کند انگوت تا پایان سال 96 آبگیری می‌شود

ابراهیم امامی در جلسه بررسی حوزه‌های آبی شهرستان گرمی گفت: شهرستان گرمی در حوزه اعتبارات مربوط به مهار آب در سطح شهرستان جزوه شهرستان‌های پیشتاز در استان است و گام اساسی در این زمینه برداشته شده به طوری‌که از سال 85 تا سال 93 برای مهار آبهای شهرستان 58میلیارد ریال هزینه شده بود که این مبلغ در 3سال اخیر نزدیک به 230میلیارد تومان رسیده است.

وی اظهار کرد:  7 هزار هکتار از 11 هزار هکتار اراضی پایاب سد عمارت  به شهرستان گرمی اختصاص دارد و خواستار تخصیص اعتبار لازم و شروع عملیات اجرایی پایاب این سد بطور همزمان با عملیات اجرایی خود سد شد تا به محض آبگیری این سد امکان بهره‌برداری از این سرمایه ملی فراهم شود.

سید حمایت میرزاده، نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پایاب سد عمارت علاوه بر 7 هزار هکتار از اراضی شهرستان گرمی، به اراضی دیگر شهرها و آذربایجان شرقی نیز مربوط  می شود،‌ افزود: پایاب این سد باید از اعتبارات مرزی اجرا شود.

وی با بیان اینکه با بهره‌‌برداری از سد عمارت گرمی 13 هزار هکتار اراضی پایاب این سد مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: از زمانی که این پروژه‌ها  در ردیف طرح‌های مرزی قرار گرفته است، اعتبارات قابل توجهی تخصیص یافت که این امرعملیات اجرایی این پروژه ها را تسریع کرد.

اصغر سلیمان‌زاده، مدیرعامل آب منطقه ای استان نیز در این جلسه با بیان این‌که پکیج جامع نیازمندیهای آب شهرستانها از جمله شهرستان گرمی در حوزه های مختلف کشاورزی و شرب  تهیه شده و از دید منابع آب هیچ مشکلی برای تهیه آب شرب شهرستان گرمی در کوتاه مدت و بلند مدت وجود ندارد.

طرح جامع نظارت در مدارس هیر اجرا می‌شود

در راستای اجرای طرح جامع نظارت،جمعی از ناظران وزارتی اعزامی از استان مرکزی به همراه رئیس و کارشناس مسئول اداره سنجش اداره کل استان اردبیل از مدارس متوسطه دوره دوم منطقه بازدید به عمل آوردند.

  رمضان متینی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه هیر ضمن خیر مقدم گویی به ناظران وزارتی، رئیس و کارشناس مسئول اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل ، حضور ناظران وزارتی اعزامی از استان مرکزی را مایه افتخار و مباهات برای آموزش و پرورش منطقه عنوان نموده و گفت: حضور بازدیدکنندگان در منطقه سبب تبادل اطلاعات و تجربیات ارزنده ضمن راهنمایی‌های مفید برای ارتقای کیفی حوزه سنجش و ارزشیابی منطقه و نیز شناسایی و رفع نقاط ضعف، تقویت نقاط قوت و یا مواردی که نیاز به پیگیری بیشتری را دارد بهره کافی  و لازم را خواهیم برد.

در ادامه ناظران وزارتی به همراه کارشناسان اداره و در قالب اکیپ‌هایی به مدارس متوسطه دوره دوم منطقه اعزام و از نزدیک اجرای دستورالعمل‌ها، آئین‌نامه‌ها، مقررات، امور دفترداری، امتحانات و اسناد سنجش و ارزشیابی تحصیلی را مورد بازدید قرار دادند.

رئیس اداره سنجش اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل پس از بازدید ضمن تجلیل از حضور ناظران وزارتی  با بیان اینکه لازمه پیشرفت و موفقیت در تمامی حوزه ها و به خصوص حوزه سنجش و امتحانات نظم و انضباط در انجام امورات است.

بهرام پور دنیا هدف اصلی در این بازدیدها را هم‌اندیشی، استفاده از دانش و تجربیات همکاران سایر استانها برای نیل به اهداف نظام آموزش و پرورش با محوریت سنجش و ارزشیابی تحصیلی اعلام کرد.

یحیی یاوری، رئیس هیئت نظارت نیز ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب منطقه در حوزه سنجش، از فرداد نعمتی  کارشناس سنجش اداره به خاطر تلاش و زحمات شبانه روزی در حوزه سنجش و ارزشیابی تقدیر نموده و تصریح کرد: هدف از این بازدیدها بروزرسانی دانش، اطلاعات و انتقال تجربیات ما بین همکاران حوزه سنجش و ارزشیابی برای رشد و تعالی اهداف نظام مقدس تعلیم و تربیت در راستای تحقق شعار سال تحصیلی و با محوریت سنجش و ارزشیابی تحصیلی است.

اشتغال کارجویان اردبیل در گرو آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تحقق می‌یابد

 مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان اردبیل از مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای شهرستان خلخال بازدید کرد.

محمد پورقلی افزود: در این بازدید توانمندیها و نقایص مرکز مورد ارزیابی قرار گرفت و با حضور در کارگاههای آموزشی فعال با مربیان و کارآموزان آن در خصوص نحوه آموزش، تجهیزات، ابزار آموزشی و فرآیند آموزشهای فنی و حرفه‌ای تبادل نظر شد.

وی گفت:  سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور یکی از دستگاه‌هایی است که می‌تواند پیش نیاز بازار کار را به حداقل برساند و با توجه به اینکه بخش غالبی از جامعه را افراد فاقد مهارت تشکیل می‌دهند، به کمک آموزش های فنی و حرفه‌ای میتوانند اشتغال مورد نیاز خود را پیدا کنند.

دومین نشست تفاهم‌نامه تعادل بخشی آبخوان اردبیل برگزار شد

به همت گروه تحقیقات کاربردی شرکت آب منطقه ای اردبیل و به منظور اجرایی نمودن تفاهم‌نامه همکاری در زمینه طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی، دومین نشست سال 95 در سطح کارشناسی برگزار شد.

در این جلسه که اساتید دانشکده‌های فنی و کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی و کارشناسان دفتر مطالعات پایه، دفتر فنی و دفتر حفاظت شرکت آب منطقه‌ای حضور داشتند، گزارش مطالعاتی «مطالعات تعیین کمبودهای مدل ریاضی و تهیه مدل کمی و کیفی محدوده مطالعاتی اردبیل» توسط مشاور طرح ارائه و پرسش و پاسخ انجام گرفت.

در پایان مقرر گردید اولویتهای تحقیقاتی مرتبط با آبخوان برای سال 96 با همفکری نزدیک صنعت آب و دانشگاه احصاء شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/06
  • ساعت 12:20