تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1395
کد 4131
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان خراسان جنوبی

۷۰ رأس احشام قاچاق در طبس کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان طبس از کشف ۷۰ رأس احشام قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محسن جلالیان در تشریح این خبر اظهار داشت: روز گذشته مأموران انتظامی شهرستان هنگام کنترل محورهای عبوری به یک دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک شدند و خودرو را به لاین بازرسی هدایت کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو تعداد 70 رأس گوسفند که فاقد مجوز از دامپزشکی بود کشف کردند.

جلالیان با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی این محموله قاچاق را 300 میلیون ریال برآورد کردند اظهار داشت: در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و دو متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان طبس اظهار داشت: با توجه به اینکه بسیاری از بیماری‌های خطرناک قابل سرایت به انسان و در واقع مشترک بین دام و انسان است جابجایی و نقل و انتقال این گونه احشام بدون مجوز بهداشتی می‌تواند سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازد.

سواری پراید  با 147 کیلومتر سرعت متوقف شد

رئیس پلیس راه استان از توقیف یک دستگاه خودروی سواری پراید که با سرعت غیرمجاز 147 کیلومتر در حرکت بود خبر داد.

سرهنگ حسین رضایی در تشریح این خبر گفت: روز گذشته تیم کنترل سرعت پلیس راه استان هنگام کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه سواری پراید که  باسرعت147 کیلومتر در حال حرکت بود را مشاهده و بلافاصله آن را متوقف کردند.

وی با بیان اینکه برخورد با تخلفات حادثه‌ساز خط قرمز پلیس راه است گفت: به علت ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز "سرعت و سبقت غیرمجاز" خودروی مذکور دو میلیون ریال جریمه و 10 نمره منفی در سوابق گواهینامه راننده خاطی ثبت شد که پس از اعمال قانون خودرو روانه پارکینگ شد.

وی خاطرنشان کرد: هدف پلیس از اعمال قانون این است تا رانندگان با توجه بیشتری قوانین و مقررات را رعایت کرده و سهم خود را در تامین امنیت راهها ایفا کنند و با رعایت قوانین الگوهای عملی مناسبی برای فرزندان خود در آینده باشند.

واژگونی خودرو در محور اسدیه – بیرجند چهار مصدوم برجا گذاشت

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان گفت: واژگونی سواری پژو 206 در محور اسدیه –بیرجند 4 مصدوم برجای گذاشت.

علی مرادی اظهار داشت: در اثر واژگونی یک دستگاه سواری پژو 206 در کیلومتر 20 محور اسدیه –بیرجند 4 نفر زخمی شدند.

وی افزود: سه نفر از این زخمی‌ها توسط امدادگران جمعیت هلال احمر به بیمارستان خاتم الانبیاء اسدیه منتقل شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر درمیان خاطرنشان کرد: وضعیت عمومی زخمی‌ها خوب است و علت حادثه لغزندگی جاده در اثر بارش برف بوده است.

مرادی یادآور شد: در 24 ساعت گذشته 300 کیلومتر از راه‌های شهرستان درمیان برف‌روبی شده و برای جلوگیری از یخبندان و لغزندگی جاده‌ها 300 تن شن و نمک در سطح جاده‌ها ریخته شده است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/06
  • ساعت 12:34