تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1395
کد 4152
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

معاون شرکت توانیر در لارستان مطرح کرد

صرفه‌جویی ۳ هزار و ۳۰۰ مگاوات برق در هر ساعت در شهرستان لارستان

معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر با ابراز خرسندی از صرفه‎جویی ۳ هزار و ۳۰۰ مگاوات برق در هر ساعت در شهرستان لارستان گفت: این کار باید برای کشور الگو شود و به تمام شهرها تعمیم یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لارستان، علیرضا احمدیزدی ظهر امروز در همایش همیاران برق این شهرستان اظهار داشت:  امرزه در دنیا مدیریت مصرف را به عنوان یک عامل سلامتی انسان‎ها تلقی می‎کنند این امر نه تنها به عنوان یک صرفه‎جویی و نگهداشت برای نسل آینده، بلکه  باید با هدف حفظ سلامتی مردم باشد.

وی بابیان اینکه از آنجا که نیروگاه‎های برق برای تولید نیاز به سوخت‎های فسیلی دارند، گفت:  به ازای تولید هر کیلووات ساعت برق بالغ بر یک کیلوگرم گازهای آلاینده در هوا تولید می‎شود که این خود خطرناک است.

احمدیزدی با ابراز خرسندی از صرفه‎جویی 3 هزار و 300 مگاوات برق در هر ساعت در شهرستان لارستان گفت: این کار باید برای کشور الگو شود و به تمام شهرها تعمیم یابد.

معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر با تأکید بر اینکه با افزایش آلایندگی‎ها در هوا ما شاهد تغییرات جو هستیم، تصریح کرد: در گذشته ما شاهد باران و برف در نقاط مختلف کشور بوده‎ایم اما با افزایش آلایندگی‎ها به دلیل مصرف سوخت‎های فسیلی، گرمای هوا افزایش یافته است و ما شاهد خشکسالی‎های متعدد در کشورمان هستیم.

وی بیان کرد: ما مصرف درست را از خود باید شروع کنیم و فرزندان و والدین باید مواظب یکدیگر جهت کاهش مصرف برق باشند و یه یکدیگر  تذکر دهند.

احمدیزدی تصریح کرد: وزارت نیرو دارای 33 میلیون مشترک برق در سراسر کشور است که با مصرف بهینه مردم می توان از خاموشی شهرها جلوگیری کرد.

انتهای پیام/ 

  • تایید شده
  • در 1395/11/06
  • ساعت 13:57