تاریخ : دوشنبه 6 فروردين 1397
کد 41524
منبع : فارس نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

جانشین فرمانده ناجا خبر داد

افزایش یک کیلومتری سرعت متوسط در نوروز امسال

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده ناجا در بازدید از پلیس راه شرق استان تهران گفت: آمارها حکایت از افزایش 12 درصدی سفر و کاهش تلفات در نوروز 97 است.

وی ادامه داد: تعطیلات نوروزی 2 هفته ادامه دارد و مردم پس از یکسال کاری به مسافرت می روند و این در حالی است که طی 10 سال گذشته سفرها کم نشده بلکه افزایش یافته است.

جانشین رئیس پلیس کشور گفت: سال 96 بیش از یک میلیون خودرو جدید و 2 میلیون راننده جدید وارد چرخه حمل و‌ نقل شدند.

سردار مومنی با اشاره به این مطلب که امسال ترافیک های سنگین خیلی نداشتیم گفت: متوسط سرعت در نوروز امسال یک کیلومتر بر ساعت افزایش یافت.

وی با اشاره به این مطلب که امروز هم مسیر رفت و هم برگشت به سمت شمال کشور پرتردد است گفت: مردم همکاری خوبی با همه دستگاه ها داشتند.

جانشین فرمانده ناجا گفت: هر سال روند کاهشی سوانح و حوادث و افزایشی رعایت قوانین را شاهدیم اما همچنان 16 هزار کشته رقم بالایی است و همه باید تلاش کنیم که این میزان کاهش یابد.

وی تصریح کرد: در حوزه تعداد کشته های تصادفات کشور به ازای 10 هزار وسیله نقلیه از میانگین دنیا کمتر هستیم اما ایجاد هم افزایی با همکاری و تعامل و جلب اعتماد مردم برای کاهش هرچه بیشتر سوانح ضروری است.

سردار مومنی گفت: هیچ منافاتی بین اقتدار در اجرای قانون و رعایت ادب و احترام نیست و از رانندگان می‌خواهیم هر 2 ساعت رانندگی استراحت کنند.
انتهای پیام/ 

  • تایید شده
  • در 1397/01/06
  • ساعت 10:28