تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1395
کد 4206
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی قوه قضائیه در گرگان:

کالاهای سلامت‌محور اولویت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور است

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: کالاهای سلامت‌محور اولویت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور است و این کالاها هم به سلامت مردم و هم سلامت اقتصادی ضرر می‌رساند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علیرضا ساوری ظر امروز در هفتمین جلسه پیشگیری از  قاچاق کالا و ارز استان گلستان اظهار داشت: تعیین اولویت‌های کارگروه  برای ماه‌های باقیمانده سال و 6 ماه نخست سال 96 از اولویت‌های کارگروه قاچاق کالا و ارز استان است.

وی افزود: در فصل 2 قانون قاچاق کالا وارز در 12 ماده و 12بند الزام به پیشگیری از قاچاق کالا و ارز شده است.

مدیر کل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تصریح کرد: در این قانون الزام بر راه‌اندازی سامانه انبارداری کالا، سامانه ورود و خروج ارز، واردات و صادرات کالا تاکید شده است.

وی گفت: برنامه‌ها و اولویت‌های کارگروه برای ماه‌های باقیمانده تا پایان امسال و 6 ماه سال آینده تعیین شده است.

ساوری با اشاره به اولویت‌ها و سیاست‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور اظهار کرد: یکی از موضوعات تسریع در راه‌اندازی سامانه پیش‌بینی شده در قانون است و نقش مهمی در قاچاق کالا وارز است.

مدیر کل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: تمرکز اولویت کالاهای سلامت‌محور است که هم به سلامت مردم و هم سلامت اقتصادی ضرر می‌رساند.

ساوری افزود: ایجاد هماهنگی و همراه‌سازی دستگاه‌ها یکی از اولویت‌ها است و از انجام اقدامات پراکنده جلوگیری شود و در این جلسه دستگاه‌های عضو کارگروه، اولویت‌های خود را ارائه و تصویب و به ستاد مرکزی در سطح کشور ارائه کنند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/06
  • ساعت 16:48