تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1395
کد 4230
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

معاون پدافند غیرعامل کشور در ساری:

توانمندی‌های نظامی ایران در برابر قدرت‌های استکباری بازدارنده است

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر ارتقا توان دفاعی کشور، گفت: توانمندی‌های نظامی ایران در برابر قدرت‌های استکباری بازدارنده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، غلام‌علی حیدری امروز در گردهمایی رابطان پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی استان مازندران اظهار داشت: مازندران در بخش‌های مختلف دارای ظرفیت‌های بی نظیری بوده که از آن جمله می‌توان به منابع انسانی فرهیخته و کارآمد و دریا و توانمندی‌های آن اشاره کرد.

وی افزود: دریای مازندران دارای مزیت‌های عظیمی چون وجود منابع نفت و گاز، آبزیان، ظرفیت‌های ترانزیتی و تجاری، امکان همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای حاشیه دریا و وجود کشورهایی با وزن ژئوپلتیکی بوده که یک فرصت بزرگ اقتصادی محسوب می‌شود.

حیدری به ظرفیت ایجاد بحران در امور راهبردی این دریا اشاره کرد و گفت: میزان بهره‌گیری از آن از نظر جغرافیایی، سیاسی  و گستردگی سواحل، تاثیر موقعیت اقتصادی در اقتصاد ملی، ایجاد بنادر به عنوان مرکز مواصلاتی در ابعاد منطقه ای و جهانی، ظرفیت ایجاد مشاغل مختلفاز مزایای دریای مازندران است.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل کشور٬ مازندران را برخوردار از مردمی توانمند و فداکار با فرهنگ و قدمت و دارای منابع انسانی کارآمد و سرزمین علمای بزرگ برشمرد و گفت: امروزه جدا کردن مردم از مسئولان از جمله تهدیدات مردم محور و برنامه‌های دشمن است که باید با مدیریت صحیح و در سایه همدلی و اتحاد این تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

وی با اشاره به اینکه دفاع عامل و غیرعامل دو بال یک پرنده هستند٬ یادآور شد: توانمندی‌های نظامی ایران اسلامی از عوامل بازدارنده تعدی قدرت‌های نظامی به کشور است.

حیدری، کاهش آسیب‌پذیری٬ ارتقا پایداری امنیت ملی و تسهیل مدیریت بحران را از اهداف پدافند غیرعامل عنوان کرد و گفت: هدف اصلی پدافند غیرعامل حفظ سرمایه انسانی و کاهش آسیب‌پذیری این سرمایه بوده که ظرفیت آن در مازندران شایان توجه است.

وی حفاظت از سرمایه‌های فیزیکی و زیر ساختی و مراقبت از سرمایه‌های سایبری را از دیگر اهداف بسیار مهم پدافند غیرعامل دانست و افزود: دستگاه‌های اجرایی باید تهدیدات را احصا و راه‌های مقابله و پیشگیری از بروز آن را با جدیت در دستور کار قرار دهند.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل کشور٬ با اشاره به اینکه تهدیدات امروزه بیشتر فناوری پایه و دانش پایه است٬ گفت: باید پدافند سایبری را قوی کنیم تا هنگام حملات سایبری٬ زمینه تداوم کار در این حوزه فراهم شود.

حیدری٬ تهدیدات زیستی را از جمله تهدیدات مهم و خسارت بار برشمرد و گفت: از آن جا که مازندران در بخش‌های مختلف کشاورزی و تامین امنیت و سلامت غذایی٬ استان بسیار مهمی است باید رعایت الزامات پدافند غیرعامل در این حوزه به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل کشور تاکید کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید تولید داخلی را تقویت٬ تولید را فرهنگ‌سازی و  کیفیت کالای داخلی را بالا ببریم.

مجتبی مولوی، معاون مدیر کل پدافند غیر عامل وزارت کشور نیز مازندران را در شمار استان‌های ممتاز در حوزه پدافند غیرعامل در کشور دانست و گفت: در پدافند غیرعامل مهم ترین هدف، پایداری امنیت ملی است.

وی گفت: در پی ایجاد وحدت نظر و عمل در حوزه پدافند غیرعامل در بین دستگاه‌های اجرایی هستیم.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/06
  • ساعت 18:13