تاریخ : يکشنبه 23 ارديبهشت 1397
کد 42371
منبع : فارس نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

هاوایی رکورددار افسردگی در جهان/ افسردگی 56 میلیون نفر در آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس،  بنابر تازه‌ترین آماری که منتشر شده است، ایالت هاوایی در آمریکا، پرسرعت‌ترین روند ابتلا به افسردگی در این کشور و در جهان را طی می‌کند.

کارشناسان بهداشتی آمریکا با هشدار اینکه سرعت ابتلا به افسردگی بیش از گروه دیگری در نوجوانان بیشتر است، اظهار داشتند: نرخ افسردگی بین گروه سنی 12 تا 17 سال با 64 درصد افزایش مواجه بوده است. 

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که در سال‌های گذشته سلامت روان مردم آمریکا خدشه‌دار شده است و آنها بیش از هر زمان دیگری احساس افسردگی و اضطراب می‌کنند. 

به گفته وزرات بهداشت آمریکا، اضطراب و افسردگی هر ساله 56 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و برای دولت هزینه‌های درمانی به بار می‌آورد.

محققان با بیان اینکه تنها 30 درصد از نوجوانان افسرده درمان می‌شوند، اظهار داشتند:‌ ابتلا به افسردگی در سنین پایین و عدم پیگیری برای درمان آن منجر می‌شود تا اثرات این اختلال تا بزرگسالی همراه آنها باشد و منجر به آسیب‌های اجتماعی فراوان شود.

به گفته کارشناسان عوامل مختلفی نظیر اختلالات رشدی، هورمونی، بیولوژیکی و عوامل دیگری نظیر استرس کار و مسئولیت‌های خانوادگی در بروز افسردگی نقش دارند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1397/02/23
  • ساعت 8:33