تاریخ : پنجشنبه 7 بهمن 1395
کد 4348
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه:

توان دفاعی سپاه قدرت مقابله با هر تهدیدی را دارد

قصرشیرین- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توان دفاع نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه ابزار و اطلاعاتی که این نیرو در اختیار دارد، قدرت مقابله با هرگونه تهدیدی را دارد.
سردار سرتیپ پاسدار عبدالله عراقی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری رزمایش امام علی (ع) در منطقه عمومی قصرشیرین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروی زمینی سپاه پاسداران به لحاظ برخورداری از انواع سلاح ها به خودکفایی رسیده و همواره سلاح و مهمات را بهینمه سازی و ارتقا می بخشد.
وی بیان کرد: قدرت و توان دفاعی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اکنون به نقطه ای رسیده است که هرگونه تحرکی از سوی دشمن با پاسخ محکمی جواب می دهد و توان مقابله با آن را دارد.
وی اظهار کرد: امروز در نوار مرزی شمال غرب، غرب و جنوب شرق کشور امنیت پایدارای حاکم است و علت موفقیت ما، وجود نیروهای بومی و بسیجی است که این مناطق را به خوبی می شناسند و به صورت طایفه ای و قومی زندگی می کنند و آماده حراست و پاسداری از مرزهای کشورمان هستند.
وی گفت: مناطق مرزی کشورمان کامل تقسیم بندی و نیروهای بومی و بسیج آموزش دیده اند و مسلح هستند و در راستای دفاع از سرزمین مادری خود حضوری مقتدر دارند و براین اساس امنیت قابل قبولی در نوار مرزی کشورمان برقرار است.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز با وجود بحران هایی که در کشورهای همسایه وجود دارد، اما در نوار مرزی کشورمان با تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح هیچ گونه تهدیدی وجود ندارد.
سردار سرتیپ پاسدار عراقی افزود: نیروهای مسلح وظیفه تامین و برقرار امنیت در مرزها را بر عهده دارند و این مهم در سایه برنامه ریزی، آموزش و رزمایش ها به منصه ظهور می رسد.
وی گفت: هر قدر توان رزمی ما بالا باشد به همران میزان دشمن جرات نردیک شدن به مرزها کشورمان را ندارد و رزمایش امام علی (ع) نیز منطبق بر واقعیت ها بود و براساس آن وضعیت های اطلاعاتی برآورد و پردازاش اطلاعات طراحی شده به صورت صد درصد موفقیت آمیز در این رزمایش برگزار شد.
وی همچنین با اشاره به استقرار بیمارستان صحرایی در روستای کلانتر قصرشیرین گفت: این بیمارستان با حضور 100 تن از پزشکان و کادر بیمارستانی از امروز در این شهرستان مرزی استقرار یافته اند که در این بیمارستان صحرایی تمام معاینه های پزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی و جراحی بدون دریافت هیچ گونه وجهی و به صورت رایگان انجام می شود.
وی اضافه کرد: این قدرت واکنش سریع نیروی زمینی در بحث بیمارستان، آمار و امداد رسانی را می رساند و این بیمارستان صحرایی تا روز شنبه 9 بهمن در قصرشیرین مستقر است و در صورت ادامه درمان برخی از بیماران، به بیمارستان امام حسین (ع) کرمانشاه منتقل می شوند.
مرحله اصلی رزمایش امام علی (ع) روز پنجشنبه در منطقه عمومی شهرستان قصرشیرین با حضور گسترده یگان های نیروی زمینی سپاه و قرارگاه نجف اشرف آغاز شد.
در این رزمایش سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه، معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم، سردار کوثری رییس هیات بازرسی نیروی زمینی سپاه، فرمانده قرارگاه عملیاتی نجف اشرف، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، فرمانده سپاه پاسداران کرمانشاه، فرماندار و اعضای شورای تامین و جمعی از فرماندهان سپاه و انتظامی و مرزبانی قصرشیرین داشتند.
قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه بیش از 186 کیلومتر مرز با عراق و 2 مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان دارد.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی
  • تایید شده
  • در 1395/11/07
  • ساعت 17:12