تاریخ : جمعه 12 مرداد 1397
کد 43534
منبع : نسیم آنلاین مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس سازمان حج و زیارت:

مهمترین اصول در فرآیند اعزام حجاج، مسئله امنیت و سلامت آنها است

محمدی گفت: با توجه به بالا بودن میانگین سنی حجاج احتمالا مشکلات بیشتری در حوزه سلامت آنها داشته باشیم، البته تمهیدات پزشکی فراوانی در نظر گرفته شده است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه بازدید از بیمارستان مکه و بررسی سلامت حجاج همچنین اقدامات صورت گرفته توسط مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر اظهار داشت: مهمترین اصولی که در کل فرآیند اعزام حجاج اهمیت دارند، مسئله امنیت و سلامت آنها است و ما سعی می کنیم در همه حوزه ها این دو اصل را مدنظر قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه مرکز پزشکی حج و زیارت تجربه های خوبی طی چند دهه گذشته در مورد خدمت رسانی به زائران داشته است، گفت: این موضوع از قبل همچنین حین موسم حج در نظر گرفته شده و مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با راه اندازی مطب ها و بیمارستان ها خدمات بسیاری را به حجاج ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه امیدواریم حجاج پایشان به این مراکز باز نشود، گفت: در مراکز هلال احمر اقدامات زیادی انجام می گیرد تا مشکلات حجاج از جزئی ترین تا پیچیده ترین آنها شامل سرماخوردگی و مشکلات قلبی برطرف شود.

محمدی به اشاره به مشاعر عرفات و منا گفت: در این ایام تلاش می شود خدمات بهتری به حجاج ارائه شود. با توجه به اینکه امسال هوا گرم تر است، پیش بینی می شود امور اجرایی و دست اندرکاران کارهای بیشتری را انجام دهند.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: با توجه به بالا بودن میانگین سنی حجاج که 75 درصد آنها بالای 50 سال و 12.5 درصد بالای 75 سال هستند این قضیه را محتمل می کند که مشکلات بیشتری در حوزه سلامت آنها داشته باشیم؛ البته جهت حفظ سلامت حجاج مرکز پزشکی حج و زیارت تمهیدات فراوانی در نظر گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

  • تایید شده
  • در 1397/05/12
  • ساعت 15:14