تاریخ : پنجشنبه 7 بهمن 1395
کد 4379
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

تسنیم گزارش می‌دهد

تقابل تیم‌های صدر و قعر جدول لیگ برتر در دربی تبریز/ تراکتور در اندیشه جبران نتایج خانگی

تیم‌های فوتبال تراکتورسازی و ماشین‌سازی در حالی از ساعت ۱۵ فردا به مصاف هم می‌روند که نتایج خانگی تراکتورسازی خوب نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال با برگزاری 2 دیدار از فردا آغاز می‌شود.

تیم‌های تراکتورسازی و ماشین‌سازی تبریز در نخستین دیدار این هفته از ساعت 15 در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف هم می‌روند. این دیدار پنجمین دربی فوتبال تبریز در لیگ شانزدهم به‌حساب می‌آید و در حالی برگزار می‌شود که هواداران تراکتورسازی برای نخستین بار می‌توانند بازی تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام (ره) را از نزدیک تماشا کنند. پیش‌از این تراکتورسازی تنها یک بازی در این ورزشگاه انجام داده بود که با توجه به‌حکم کمیته انضباطی، هواداران تراکتورسازی از حضور در آن دیدار محروم بودند.

شرایط تراکتورسازی و ماشین‌سازی در جدول رده‌بندی

  تراکتورسازی در حالی به استقبال این دیدار آمده که از 18 دیدار گذشته خود 37 امتیاز کسب کرده و با 10 برد، 7 تساوی و یک باخت در رده دوم جدول رده‌بندی قرار دارد. شاگردان قلعه‌نویی با برد در این دیدار 40 امتیازی می‌شود و در صورت لغزش پرسپولیس در دیدار با صبای قم به یک امتیازی صدر جدول می‌رسند.

سبزقبایان تبریزی هم با کسب یک برد، 6 تساوی و 11 باخت با 9 امتیاز در قعر جدول قرار گرفته‌اند و در صورت کسب سه امتیاز دیدار با تراکتورسازی با 12 امتیاز در همین جایگاه باقی می‌مانند. در صورت برتری ماشین‌سازی مقابل تراکتورسازی و لغزش صبا مقابل پرسپولیس، شاگردان کاظمی به یک امتیازی صبا می‌رسند.

5 بازی اخیر تراکتورسازی و ماشین‌سازی در لیگ شانزدهم

تراکتورسازی در 5 بازی اخیر خود 3 برد به همراه یک تساوی و یک باخت کسب کرده است. شاگردان قلعه‌نویی که در دیدار گذشته خود به برتری رسیده‌اند تلاش می‌کنند دومین برد متوالی خود را مقابل تیم هم شهری ثبت کنند. تراکتورسازی در هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر با نتیجه یک-صفر از سد پیکان تهران گذشت.

ماشین‌سازی نیز با 3 تساوی و 2 باخت به مصاف تراکتورسازی آمده است. فرهاد کاظمی پس از در دست گرفتن سکان هدایت ماشین‌سازی باخت های متوالی این تیم را به‌دست فراموشی سپرده و ضمن بهبود شرایط فنی ماشین‌سازی، امید را در دل هواداران این تیم زنده کرده است. سبزقبایان پس از تساوی بدون گل مقابل صبا و باخت دو-یک در مقابل گسترش فولاد دوست ندارند در دیگر دربی تبریز هم بازنده شوند.

تراکتور در اندیشه جبران نتایج داخل خانه/ تلاش ماشین‌سازی برای ثبت نخستین برد

تراکتورسازی در حالی به مصاف ماشین‌سازی می‌رود که نتایج این تیم در داخل خانه ضعیف بوده است. شاگردان قلعه‌نویی تاکنون 9 بار در خانه به مصاف حریفان رفته‌اند و با کسب  14 امتیاز از 3 برد، 5 تساوی و یک باخت در رده پنجم جدول رده‌بندی بازی‌های خانگی قرار دارند. دیدار با ماشین‌سازی فرصت مناسبی برای تراکتورسازی است تا با کسب سه امتیاز در مقابل تیم همشهری به ناکامی‌های خود در تبریز پایان دهند. تراکتورسازی در 3 بازی اخیر خانگی خود برنده نشده است. سرخ پوشان در آخرین دیدار خانگی خود مقابل صنعت نفت آبادان به‌تساوی 2-2 رضایت دادند. پیش‌ازاین دیدار نیز به ترتیب با نتایج دو-یک و یک-صفر مقابل سپاهان و پدیده مشهد متوقف‌شده بودند.

شاگردان فرهاد کاظمی نیز در حالی پا به این دیدار می‌گذارند که تاکنون در تبریز موفق به کسب 3 امتیاز نشده‌اند. هواداران ماشین‌سازی امیدوارند با کسب سه امتیاز این دیدار شانس بقای تیمشان در لیگ برتر افزایش یابد. ماشین‌سازی در دیدارهایی که میهمان بوده یک برد، 2 تساوی و 6 باخت کسب کرده و با 5 امتیاز در رده چهاردهم جدول بازی‌های خارج از خانه قرارگرفته است.

عملکرد خط هجومی و دفاعی دو همشهری/ تقابل بهترین خط حمله با بدترین خط دفاعی

تراکتورسازی با به ثمر رساندن 28 گل زده در 18 دیدار گذشته و میانگین 1.5 گل برای هر بازی بهترین عملکرد را در خط حمله ثبت کرده و بیشترین گل زده در لیگ شانزدهم را به نام خود ثبت کرده است. شاگردان قلعه‌نویی در خط دفاعی نیز عملکرد خوبی داشته‌اند و با 13 گل خورده، به همراه ذوب‌آهن اصفهان دومین خط دفاعی قدرتمند لیگ برتر را در اختیاردارند. کمترین گل خورده لیگ شانزدهم مربوط به تیم پرسپولیس است. شاگردان برانکو در 18 بازی گذشته 5 گل دریافت کرده‌اند.

ماشین‌سازی نیز با دریافت 28 گل در 18 دیدار گذشته عنوان بدترین خط دفاعی را به خود اختصاص داده است. هرچند فرهاد کاظمی توانسته خط دفاعی تیمش را منظم‌تر کند اما یکی از اساسی‌ترین نقاط ضعف ماشین‌سازی، خط دفاعی این تیم است. خط هجومی ماشین‌سازی نیز با ثبت 12 گل زده، عنوان ضعیف‌ترین خط حمله لیگ شانزدهم را به همراه صبای قم و سیاه‌جامگان مشهد به خود اختصاص داده است.

فرزاد حاتمی با 6 گل زده بهترین گل زن تراکتورسازی است. پس‌ازاین بازیکن نیز محمد ایران پوریان، لوسیانو ادینهو با 5 گل زده در رده دوم قرار دارند. امین قاسمی نژاد نیز با به ثمر رساندن 4 گل بهترین گل زن ماشین‌سازی به‌حساب می‌آید. از تراکتورسازی نیز محمدابراهیمی 4 بار موفق به گشودن دروازه حریفان شده است. دیگر گل زن ماشین‌سازی پیام صادقیان است که 3 بار برای سبزقبایان گل زنی کرده است.

دربی، پیش بازی با سرخابی پایتخت

تراکتورسازی و ماشین‌سازی در حالی از ساعت 15 فردا به مصاف هم می‌روند که دو تیم به ترتیب در هفته بعدی مسابقات مقابل پرسپولیس و استقلال تهران قرار خواهند گرفت و 3 امتیاز دربی تبریز می‌تواند تأثیر زیادی در روحیه بازیکنان دو تیم تبریزی داشته باشد. دیدار نمایندگان تبریز و تهران در دور رفت رقابت‌های لیگ برتر با نتیجه تساوی به‌پایان رسیده بود.

ترکیب احتمالی دو همشهری در دربی تبریز

به نظر می‌رسد امیر قلعه‌نویی همچون دیدارهای گذشته از محمدرضا اخباری در درون دروازه تیمش استفاده می‌کند. در خط دفاعی نیز هاشم بیگ زاده، خالد شفیعی، محسن بنگر و هادی محمدی از شانس بیشتری برخوردار هستند. با توجه به شرایط دیدار ممکن است امیر قلعه‌نویی به سعید آقایی که تازه از بند مصدومیت رهاشده است فرصت بازی بدهد.

در خط هافبک و خط هجومی نیز مهدی کیانی، محمد نوری، جاسم کرار، امید عالیشاه، محمدابراهیمی و مهدی شریفی به‌کار گرفته خواهند شد. فرزاد حاتمی از تراکتورسازی محروم است و محمد ایران پوریان به همراه شهرام گودرزی مصدومان این تیم هستند. لوسیانو ادینهو نیز دیدارهای گذشته تراکتورسازی را به علت مصدومیت ازدست‌داده و احتمالاً در این دیدار نیمکت نشین خواهد بود.

در آن‌سوی میدان فرهاد کاظمی 18 بازیکن را به اردوی ماشین‌سازی برده و به نظر می‌رسد از مهدی اسلامی، حبیب گردانی، ادسون هنریکه، بهمن کامل، فردین عابدینی، احمد کامدار، کاخبر کاکاشویلی، امین قاسمی نژاد، پیام صادقیان، شهاب زاهدی و حسین ابراهیمی در این دیدار استفاده کند. ماشین‌سازی برای دیدار با تراکتورسازی مصدوم یا محروم نخواهد داشت اما دروازه‌بان اسپانیایی این تیم بدون اطلاع تبریز را ترک کرده است. همچنین دیدار دو تیم از مرحله رفت لیگ شانزدهم با نتیجه دو-صفر به نفع تراکتورسازی به‌پایان رسیده است.

دیدار تیم‌های تراکتورسازی و ماشین‌سازی با قضاوت سید وحید کاظمی از ساعت 15 فردا (جمعه) در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز آغاز می‌شود.

گزارش از حامد زاهدی

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/07
  • ساعت 15:42