تاریخ : پنجشنبه 18 مرداد 1397
کد 43839
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع

آناج گزارش می‌دهد؛

دانشگاه تبریز در جایگاه پنجم دانشگاه‌های جامع کشور قرار دارد/دومین دانشگاه قدیمی ایران در اندیشه ارتقا رتبه

در تازه‌ترین رتبه‌بندی وبومتریکس دانشگاه تبریز در رتبه سیزدهم دانشگاه‌های کشور قرار گرفت.

گروه اجتماعی آناج: در آخرین رتبه‌بندی وبومتریکس دانشگاه تبریز در رتبه سیزدهم دانشگاه‌های کشور قرار گرفت. وبومتریکس، رتبه بندی وب سایتهای دانشگاهها و موسسات آموزشی دنیا توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا (CSIC) است. این رتبه‌بندی بیش از 24.000 دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آنها تحلیل کرده‌است.

وبومتریکس اولین بار در سال 2004 انجام شد و بر اساس شاخصی مرکب از چندین پارامتر تهیه شد؛ شاخص‌های وبومتریکس به این دلیل بوجود آمده‌اند که میزان توجه موسسات را به نشر اینترنتی نشان دهد. این رتبه‌بندی هر ساله در دی و تیرماه بروز می‌شود.

رتبه‌بندی وبومتریکس در سال دی ماه سال گذشته نشان می‌دهد که دانشگاه تبریز با صعود سه پله‌ای در بین دانشگاه‌های کشور از جایگاه شانزدهم به رتبه سیزدهم صعود کرده است.دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز با صعود چهار پله‌ای نسبت به سال گذشته در رتبه پانزدهم دانشگاه‌های برتر کشور قرار گرفته است.

دانشگاه تبریز رتبه پنجم دانشگاه‌های جامع کشور

محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج در خصوص رتبه دانشگاه تبریز در میان دانشگاه‌های کشور عنوان کرد: در این رتبه بندی دانشگاه‌های سراسری با دانشگاه‌های علوم پزشکی یکجا نوشته شده اند که با این توصیف نسبت به سال گذشته در همان جایگاه قرار داریم.

وی ادامه داد: در بین دانشگاه‌های جامع دانشگاه تبریز رتبه پنجم را داراست و در این لیست جدیدی که منتشر شده دانشگاه‌های صنعتی و علوم پزشکی حضور دارند که اگر آنها را فاکتور بگیریم رتبه ما ارتقا یافته است.

دانشگاه تبریز در پی ارتقا جایگاه در بین دانشگاه‌های کشور

رئیس دانشگاه تبریز بر اجرای برنامه‌هایی برای ارتقا رتبه دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های کشور تاکید کرد.

دانشگاه تبریز یکی از دانشگاه‌های دولتی وابسته به وزارت علوم،تحقیقات و فناوری می‌باشد که در شهر تبریز واقع است. این دانشگاه شامل ۲۲ دانشکده است و در کل دارای ۲۹ قطب علمی و مجتمع آموزشی می‌باشد. این دانشگاه در سال ۱۳۲۶ به عنوان دومین دانشگاه قدیمی ایران پس از دانشگاه تبریز، بنیان گذاشته شد. دانشگاه تبریز بزرگ‌ترین مرکز علمی در شمال غرب ایران می‌باشد.

  • تایید شده
  • در 1397/05/18
  • ساعت 16:30