تاریخ : شنبه 10 شهريور 1397
کد 43891
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

یک کافی‌شاپ عرضه‌کننده قلیان با ترکیب گاز خنده در شیراز تعطیل شد

نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تعطیلی مرکز متخلفی خبر داد که با عرضه قلیان‌هایی با ترکیب گاز خنده ( نیتروس) و اکسیژن، سلامت عمومی را تهدید می‌کرد.

عبدالخالق کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، ضمن تائید خبر تعطیلی  یک کافی شاپ در شیراز که با  ترکیب گاز خنده  سعی داشت مشتریان جذب کند اظهار داشت: بازرسان با اعلام این خبر پس از دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت این کافی شاپ و مراجعه افراد برای استفاده از قلیان‌ با تبلیغ کمک به تسریع در ترک اعتیاد، با هماهنگی مسئولان قضایی به صورت سرزده از این مکان بازدید کردند.

 وی گفت: با مشاهده استفاده غیرمجاز از گاز طبی نیتروس در کنار اکسیژن خالص در محیطی خارج از مکان درمانی، نسبت به تعطیلی این مرکز اقدام شده و پرونده به مقامات قضایی ارجاع شد.

 کشاورزی با بیان اینکه این گاز در دهه‌های گذشته در ابتدا در کشور امریکا به عنوان گاز خنده استفاده و سپس به دلیل تاثیر بی‌دردی در مراکز درمانی و تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاکید کرد: استفاده از «نیتروس» در خارج از چرخه بیمارستانی به دلیل عوارضی که به همراه دارد، ممنوع است.

نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی دانشگاه از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشابه، نسبت به گزارش به سامانه 1819 دانشگاه اقدام کنند.

انتهای پیام/ن

  • تایید شده
  • در 1397/06/10
  • ساعت 12:40