تاریخ : پنجشنبه 16 دي 1395
کد 440
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

آموزش‌های "صادرات محور" در صنایع استان گیلان توسعه می‌یابد

معاون پشتیبانی و منابع نیروی نیروی انسانی سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با تاکید بر توسعه آموزش‌های صادرات محور در صنایع استان گفت: در راستای توانمندسازی صنایع استان، اقدامات ویژه‌ای در مجموعه‌های مختلف صنعت گیلان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، افشین سروش عصر امروز در بازدید کاروان خبری اصحاب رسانه گیلان با اشاره به اینکه بازدید اصحاب رسانه از صنایع استان موجب معرفی توانمندی‌های صنعت گیلان می‌شود اظهار داشت: توسعه بازار و حفظ اشتغال واحدهای صنعتی با شناسایی و مطرح شدن در جامعه ارتقاء می‌یابد.

معاون پشتیبانی و منابع نیروی انسانی سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه در شرایط ویژه و سخت اقتصادی به‌سر می‌بریم افزود: برخی شرکت‌ها توانسته‌اند در شرایط سخت اقتصادی در رقابت با مجموعه‌های داخلی و خارجی سطح توانمندی خود را در تنوع محصول و حفظ اشتغال در کشور ارتقاء دهند.

وی با اشاره فرارسیدن ایام پر برکت دهه فجر خاطرنشان کرد: ایام پیش رو، بهترین فرصت  برای معرفی توانمندی‌های صنعتی استان است و معرفی و شناسایی درست صنایع موجب افزایش رقابت در بازار مصرف می‌شود.

سروش با تاکید بر توسعه آموزش‌های صادرات محور در صنایع استان بیان کرد: در راستای توانمندسازی صنایع استان، اقدامات ویژه‌ای در  مجموعه‌های مختلف صنعت گیلان ایجاد شده و صنعت استان گیلان روند رو به رشدی را طی می‌کند.

در حاشیه این بازدید مدیرعامل شرکت صنایع شیر پاستوریزه پگاه با بیان اینکه صنایع شیر پاستوریزه از 63 سال پیش روند تولیدی را در کشور آغاز کرده است افزود: هم اکنون صنایع شیر پاستوریزه پگاه 15 شعبه در سراسر کشور دارد.

محسن ناصراسلامی با اشاره به اینکه راندمان مصرف شیر در گیلان پایین است خاطرنشان کرد: گیلان در تولید شیر با کیفیت عملکرد ضعیفی دارد و بیشترین حجم تهیه شیر خام شرکت پاستوریزه پگاه از استان قزوین تامین می‌شود.

وی با تاکید بر توسعه برندسازی در داخل و با بیان اینکه معرفی برندهای داخلی موجب رونق اقتصادی در دوران پسابرجام و جلوگیری از روند رکود می‌شود گفت: همایش تخصصی نقش فرآورده‌های شیری و سودمند در ارتقای سطح سلامت جامعه بهمن ماه امسال در رشت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/16
  • ساعت 17:3