تاریخ : چهارشنبه 11 مهر 1397
کد 44422
منبع : پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی شهریار مشاهده خبر در سایت منبع

خطر مصرف شیرپرچرب برای دانش آموزان

متخصص تغذیه با اشاره به خطر مصرف شیرپرچرب در دانش آموزان گفت: دانش‌آموزان باید شیر کم‌چرب مصرف کنند چرا که لبنیات پرچرب دارای اسید اشباع زیاد است.

به گزارش شهریارنیوز به نقل از فارس،آزیتا حکمت‌دوست متخصص تغذیه ، در ارتباط با اصول تغذیه‌ای که والدین باید برای کودکان دانش‌آموز خود رعایت کنند، اظهار داشت: مصرف صبحانه برای دانش‌آموزان  جهت تمرکز بهتر در دروس و افزایش هوش آنها در یادگیری بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان داشت: صبحانه‌ای شامل از همه گروه‌های مواد غذایی اعم از کربوهیدرات، سبزیجات، لبنیات، چربی و پروتئین برای دانش‌آموزان توصیه می‌شود که در این میان نان و پنیر و گردو یا نان و تخم‌مرغ  از صبحانه‌های مغذی است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه گردو حاوی  امگا 3 بوده و مصرف آن در افزایش هوش کودکان مؤثر است، گفت: دانش‌آموزان باید شیر کم‌چرب مصرف کنند چرا که لبنیات پرچرب دارای اسید اشباع زیاد بوده و در صورتی که از کودکی مواد حاوی کلسترول مصرف شود، به مرور در عروق ته‌نشین و در بزرگسالی احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: اضافه کردن شکر به صبحانه دانش‌آموزان اگر در حدود یک قاشق مرباخوری باشد موردی ندارد اگر اضافه مصرف شود این مسئله انسولین بدن را افزایش و سبب می‌شود که یک ساعت بعد فرد احساس ضعف داشته باشد.

وی توصیه کرد: دانش‌آموزان بهتر است میان‌وعده‌ای شامل میوه‌ها و یا گروه کربوهیدرات و پروتئین داشته باشند.

  • تایید شده
  • در 1397/07/11
  • ساعت 10:5