تاریخ : دوشنبه 16 مهر 1397
کد 44580
منبع : پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی شهریار مشاهده خبر در سایت منبع

با حضور جمعی از مسئولین شهری؛

نمایشگاه صنایع دستی و توانمندسازی بانوان در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین افتتاح شد

شهریارنیوز: مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی و توانمندسازی بانوان در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین شهرداری منطقه 3 برگزار و در انتهای مراسم، نمایشگاه صنایع دستی افتتاح و توانمندسازی بانوان افتتاح و مورد بازدید شهروندان و مسئولین قرار گرفت .

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه 3، مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی و توانمندسازی بانوان با حضور فرج قلیزاده عضو شورای اسلامی کلان شهر تبریز، شهردار و مسئول امور فرهنگی و اجتماعی و مدیران فرهنگسراهای شهرداری منطقه 3 و هنرمندان صنایع دستی و میمهانان برگزار شد .

در مراسم افتتاحیه فرج قلیزاده با تقدیر از شهردار منطقه و مدیر و کارکنان مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین بخاطر برپایی نمایشگاه، شهر را نیازمند این گونه تجمع ها و نمایشگاه ها دانست و آرزوی افزایش و فعالیت نمایشگاه های صنایع دستی و هنری را کرد و گفت: برپایی نمایشگاه های این چنینی باعث ارتقاء سطح کیفی زندگی افراد جامعه شده و از جهتی هم پاسدار فرهنگ و سنن و آیین ها خواهد بود.

قلیزاده ، بستر سازی برای فعالیت هنرمندان را از مهمترین رویکرد فرهنگسراها شمرد و تأکید کرد: باید فعالیت زنان سرپرست خانواده در حوزه صنایع دستی با نگاه زیربنایی و ارزشی و حمایتی نگریسته و مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز رویکرد دیگر را توجه ویژه بر مشاغل خانگی و احیاگر صنایع دستی در حال نابودی یا فراموشی عنوان کرد و گفت: باید مطالعه ای بر بازاریابی و فروش مناسب نمایشگاه های صنایع دستی انجام گیرد تا به بهره وری مناسب ختم شود.

شهردار منطقه مرتضی موحدنیا نیز درآیین افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان با خیر مقدم گویی و تقدیر از حضور رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلان شهر تبریز، فرج قلیزاده و هنرمندان و سایر میهمانان، توسعه پایدار یک جامعه را منوط به توسعه همه جانبه امورات اجتماعی ، عمرانی و فرهنگی یک جامعه دانست و گفت : باید جامعه در حوزه اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و عمرانی رشد توام داشته باشد تا بتواند به توسعه دست یابد و بنابراین شهرداری نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید در کنار پروژه های عمرانی و خدماتی به حوزه فرهنگی هم توجه ویژه ای شود.

موحدنیا، شهرداری منطقه 3 را با 8 فرهنگسرای موجود در سطح حوزه استحفاظی به عنوان یکی از مناطق فعال در حوزه مسائل فرهنگی شهرداری کلان شهر تبریز شمرد و افزود : کارهای فرهنگی انجام گرفته توسط شهرداری منطقه 3 بیشتر از کارهای عمرانی مورد توجه و تشویق شهروندان قرار گرفته است و این نشان از توجه و اهمیت دادن شهروندان به مباحث فرهنگی است .

وی به مسابقه نقاشی اجرا شده در جاده سلامت (مسیر عابر پیاده وسط خیابان ابوریحان تا آخر شریعتی ) اشاره کرد و گفت : این مسابقه بدون هزینه برای شهرداری و با استقبال کم نظیری از سوی شهروندان مواجه شد که این نشانگر غفلت و کوتاهی گذشته ما در پرداخت و توجه به مباحث فرهنگی در شهر است .

شهردار منطقه، اجرای موفق پروژه ها را بدون حضور و مشارکت شهروندان ناموفق دانست و تاکید کرد : در اجرای پروژه های بدون مشارکت و حضور مردم موفقیت بدست نخواهد آمد و در صورت اجرا نیز در نگهداری دچار مشکلات متعددی خواهیم شد ولی اگر توام با مشارکت و حمایت و حضور شهروندان باشد، موفقیت چشمگیری به ارمغان خواهد آمد .

موحدنیا کاهش فاصله بین مردم و شهرداری را عامل مهم موفقیت شهرداری در اجرای پروژه ها عنوان کرد و افزود: دیدار صمیمانه با اهالی کوی سجادیه شهرک طالقانی، نمونه بارز این رویکرد است که همکاری و همدلی مردم در اجرای پارک و میدان ورزشی محله ای سجادیه را پدید آورد .

شهردار فعالیت فرهنگسرا های منطقه 3 را شامل آموزش حقوق و وظایف شهروندی در زمینه های مختلفی همچون پسماند  و تنظیف شهری و سایر مباحث آموزشی همچون آشپزی و گلدوزی و هنرهای مختلف برای تمامی مقاطع سنی بر شمرد و گفت : شهرداری منطقه  در مبحث آموزش و اشتغال زنان سرپرست خانواده نیز همت گمارده و در زمینه تولید و فروش صنایع دستی توسط این قشر نمایشگاههای متعددی را بر پا کرده است .

موحدنیا، آموزش فرهنگ راهنمایی و رانندگی برای کودکان مدارس تبریز را حوزه مهم دیگری از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 3 دانست که در تنها سالن سرپوشیده آموزش ترافیک شمالغرب کشور، -سالن سرپوشیده آموزش ترافیک مشروطه - با همکاری پلیس راهور اجرا می شود.

شهردار منطقه ادامه داد : شهرداری منطقه  در راستای اجرای سیاست های شورای اسلامی کلان  شهر تبریز در حوزه فرهنگ کتابخوانی اولین خانه کتاب تبریزرا در پارک منظریه ایجاد نمود تا فرهنگ کتابخوانی را بین شهروندان گسترش دهد.

روبان نمایشگاه صنایع دستی و توانمندسازی بانوان بعداز ایراد سخنرانی از سوی مسئولین ، با حضور میهمانان توسط فرج قلیزاده عضو شورای اسلامی شهر تبریز بریده شده و نمایشگاه رسماً افتتاح و مورد بازدید حضار قرار گرفت .

 گفتنی است؛ در نمایشگاه مذکور آثاری از هنرمندان رشته های دواتگری، رو دوزی های سنتی، منبت و معرق روی چوب، حکاکی روی فلز، نقره سازی، مینا کاری و چرم دوزی از پانزده الی 25 مهر ماه از ساعت 9 صبح الی 5 بعدازظهر در فرهنگسرای دکتر مبیین به آدرس خیابان آزادی انتهای خیابان ملت در معرض دید عموم شهروندان قرار خواهد گرفت .

  • تایید شده
  • در 1397/07/16
  • ساعت 8:45