تاریخ : سه شنبه 17 مهر 1397
کد 44670
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

شرایط حمل حیوانات در وسایل‌نقلیه/احتمال افزایش جرایم استفاده از مواد مخدر و الکل در رانندگی

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بر اساس قوانین و مقررات، وسیله‌نقلیه رانندگان استفاده کننده از مواد روانگردان یا الکل توقیف و گواهینامه آنها فرد ضبط می‌شود.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار تقی مهری در حاشیه «طرح ارتقاء سلامت رانندگان» و «رونمایی از روشهای نوین تست روانگردان و مشروبات الکلی» اظهار کرد: در طرح ارتقاء سلامت رانندگان، اقدام مشترک و بسیار خوبی بین نیروی انتظامی و وزارت بهداشت انجام شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: بر اساس قوانین و مقررات، وسیله‌نقلیه رانندگان استفاده کننده از مواد روانگردان یا الکل توقیف و گواهینامه آنها فرد ضبط می‌شود، این افراد حق رانندگی را نخواهد داشت، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و این اقدام به پیشگیری از حوادث رانندگی کمک می‌کند.

سردار مهری درباره حمل حیوانات در خودروها گفت: حمل حیوانات باید بر اساس مقررات همراه با پالت در وسایل‌نقلیه غیرسواری انجام گیرد و اگر کسی بدون انجام مقررات، اقدام به جابه‌جایی و حمل حیوانات کند، با وی برخورد می‌شود.

وی درباره برنامه پلیس راهور برای افزایش نرخ جریمه استفاده از موادمخدر و الکل توسط رانندگان متذکر شد: اصلاح قوانین و مقرارت و افزایش نرخ جرایم رانندگی، فرآیندی است که در قانون پیش‌بینی شده و هر سه سال یکبار باید با تأیید وزرای کشور، دادگستری، راه و پلیس راهنمایی و رانندگی همراه باشد، معمولاً هر سه سال یکبار این اقدام صورت گرفته و در هیأت وزیران تصویب می‌شود و امسال سال آخر قانون قبلی است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1397/07/17
  • ساعت 13:53