تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397
کد 44700
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

بانک امانات پزشکی گلستان با کمک خیر گنبدی راه‌اندازی شد

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان گنبدکاووس با اشاره به راه‌اندازی بانک امانات پزشکی گلستان و ۵ استان دیگر با کمک خیر گنبدی، گفت: ۳۳ حادثه در پایگاه امداد و نجات ایمر و ۱۲ حادثه در پایگاه امداد و نجات اینچه‌برون توسط هلال احمر گنبدکاووس پوشش امدادی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، اصغر نودهی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مجموع این حوادث 135 نفر دچار حادثه شدند که از این تعداد 110 نفر در پایگاه امداد و نجات ایمر و 90 نفر مصدوم داشته که 43 نفر آنها به بیمارستان منتقل شده و 3 نفر فوت کردند.

وی افزود: از تعداد 135 حادثه دیده، 34 نفر در حوزه پایگاه امداد و نجات اینچه برون بوده که 27 نفر مصدوم شدند و 16 نفر به بیمارستان انتقال یافتند.

رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس با اشاره به تعداد زیاد حوادث در مسیر گنبدکاووس به آق‌قلا، اظهار داشت: تعداد روستاهای این مسیر بسیار زیاد است و احداث پایگاه امداد و نجات ایمر کمک شایانی در امدادرسانی به موقع داشته است و مهمترین امر در کاهش تصادفات فرهنگ‌سازی است زیرا 70 درصد تصادفات خطای انسانی است.

وی ادامه داد: انتظار داریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی با آموزش‌های لازم به رانندگان بتوانیم آمار تصادفات را کاهش دهیم تا شاهد حوادث کمتری در این مسیر باشیم.

نودهی ادامه داد: در طرح شوق اشتیاق، کمک‌های اولیه به 239 نفر ( 109 خانم و 130 نفر آقا) در 9 دوره در تابستان آموزش داده شده است که این آموزش‌ها در قالب طرح اوقات فراغت در محلات آسیب‌پذیر و طرح شهید شوشتری نیز انجام شده است.

وی یادآور شد: همچنین آموزش غیرحضوری آمادگی در برابر مخاطرات در قالب 15 دوره و به 700 شامل 500 خانم و 200 آقا با هدف در هر ایرانی یک امدادگر صورت گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس گفت: در اردوهای جهادی امسال 15 نفر از جوانان عضو هلال احمر با همکاری کانون دانشجویی دانشگاه آزاد، فعالیت‌های عمرانی خود را در مناطق محروم انجام دادند، ضمن اینکه در کنار فعالیت‌های عمرانی در روستاهای محروم، ایستگاه سلامت هلال‌احمر برای اهالی این روستاها برپا بود.

وی با اشاره به افتتاح مرکز امانات پزشکی جمعیت هلال احمر گرگان اظهار داشت: حاج محمد شهرکی خیر و نیکوکار گنبدی در هفته‌های گذشته بانک امانات پزشکی را برای 5 استان و 6 شهر اهدا کرده تا مردم کم برخوردار و محروم بتوانند از امکانات آن در درمان افراد خانواده به صورت امانات بهره‌مند شوند.

نودهی افزود: امروز با حضور معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور و مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان و خیر گنبدی حاج محمد شهرکی این مرکز و بانک امانات افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/ش

  • تایید شده
  • در 1397/07/18
  • ساعت 21:18