تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397
کد 44702
منبع : فارس نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام کرد

اعزام 2 هزار پزشک و امدادگر برای خدمت رسانی به زائران حسینی به عراق

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید علی مرعشی در مراسم بارگیری و ارسال دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی هلال احمر به عتبات عالیات همزمان با اربعین حسینی اظهار کرد: 40 پایگاه مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در داخل خاک عراق در خدمت‌رسانی به زائران آماده خواهد بود در این زمینه روز گذشته تیم راه انداز مراکز درمانی هلال احمر به عراق اعزام شدند و سایر تیم ها به مرور تا 25 مهرماه به عتبات عالیات اعزام می شوند. 

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر خدمات درمانی سرپایی و تخصصی را به زائران در اربعین ارائه خواهد کرد، اظهار کرد: با توجه به اینکه تمامی زائران امسال از طریق ثبت نام در سایت سما به عراق می روند لذا از پوشش بیمه درمانی برخوردار بوده و تمام خدمات درمانی که دریافت می‌کنند رایگان است به علاوه نمایندگان بیمه در بیمارستان های هلال احمر در عراق حضور دارند و روند درمان آنها را نظارت می‌کنند. 

مرعشی کادر تخصصی درمانی هلال احمر را بالغ بر ۹۰ پزشک متخصص از جمله جراحی، ارتوپدی، قلب، زنان، اطفال، مغز و اعصاب و روانپزشکی عنوان و بیان کرد: امسال برای نخستین بار یک درمانگاه طب سنتی نیز در کربلا راه اندازی شده است.

وی افزود: نیروهای متخصص جمعیت هلال احمر در بیمارستان الفرات در کوفه و الحسن در کربلای معلی مستقر می شوند، البته بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر در کوت، با همکاری ستاد مشترک نیروهای مسلح برپا می شود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه 7 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 30 دستگاه آمبولانس در  خاک عراق مستقر هستند تا در صورت نیاز بیماران را به داخل خاک کشور منتقل کنند، خاطرنشان کرد: از 8 ماه صفر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران در نجف، کربلا و مسیر نجف تا کربلا توسط تیم های مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ارائه می شود.

وی با توصیه به زائران برای سفر به کربلا در اربعین گفت: با توجه به اینکه امسال دمای هوا در شب و روز بسیار متغیر است لذا توصیه اصلی به زائران این است که پوشش مناسب همراه داشته باشند و از کفش و کوله مناسب راهپیمایی استفاده بکنند و علاوه بر زائران که داروهای خاص مثل قلبی ریوی، فشار خون و دیابت و غیره مصرف می‌کنند داروهای خود را به میزان کافی در اختیار داشته باشند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1397/07/18
  • ساعت 13:5