تاریخ : چهارشنبه 29 اسفند 1397
کد 44921
منبع : پایگاه خبری آفتاب مشاهده خبر در سایت منبع

تایید قصور دندانپزشک در پرونده روناک و امیرعلی

دادستان نظام پزشکی اراک گفت: قصور دندانپزشک اراکی در 2 پرونده روناک و امیرعلی تایید و کیفرخواست برای آنها صادر شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
«علیرضا محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از پرونده ها مربوط به «روناک» سه ساله است که بر اثر قصور این دندانپزشک در چندماه گذشته، جان خود را از دست داده و این پرونده با حساسیت ویژه یک تیم کارشناسی هفت نفره بررسی شد. 

وی بیان کرد: قصور پزشک در این پرونده تایید و کیفر خواست آن صادر و به دادگاه بدوی ارجاع شده که این دادگاه نیز در چند هفته اخیر پرونده را با کار کارشناسی رسیدگی و حکم بر محکومیت دندانپزشک صادر شده و رای آن به زودی به طرفین ابلاغ می شود و طرفین می توانند نسبت به این حکم اعتراض کنند. 

دادستان نظام پزشکی اراک ادامه داد: پرونده دوم مربوط به «امیرعلی» کودک دیگر است که در اثر قصور این پزشک مدتی را در کما بوده و دچار آسیب جدی شده است. 

دکتر محمدی اظهار داشت: کارشناسی این پرونده نیز در دادسرا تمام شده و قصور پزشک تایید و کیفر خواست آن صادر اما هنوز دادگاه بدوی برای این پرونده صادر نشده است. 

وی بیان کرد: در هر 2 پرونده قصور پزشک از سوی دادسرا اعلام و کیفر خواست صادر شده که پرونده روناک در دادگاه بدوی تایید شده و محکومیت برای پزشک صادر شده اما تایید دادگاه پرونده دوم اعلام نشده است. 

دادستان نظام پزشکی اراک افزود: محکومیت دندانپزشک اراک محرومیت از کار اعلام شده اما چون هنوز به امضای همه نرسیده نمی توان این محکومیت را اعلام کرد و حکمی که در این دادگاه داده شود قابل تجدید نظر است. 

قصور یک بانوی دندانپزشک اراکی امسال روناک را در آستانه تولد سه سالگی به دست مرگ سپرد و در بهمن ماه امسال نیز امیرعلی را به کما برد. 


  • تایید شده
  • در 1397/12/29
  • ساعت 21:27