تاریخ : جمعه 8 بهمن 1395
کد 4495
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

امام‌جمعه موقت تبریز:

حادثه پلاسکو مصیبت بزرگی برای ملت ایران بود

امام‌جمعه موقت تبریز گفت: جریان ساختمان پلاسکو در تهران به یکی از بزرگ‌ترین مصیبت‌ها تبدیل شد و پس از اتفاقات چند ماه گذشته همچون شهادت زوار در عراق، سانحه قطار تبریز_مشهد، این حادثه نیز بر دولت و ملت ما و به‌ویژه بر مقام معظم رهبری سخت آمد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، آیت‌الله علی حاجی‌زاده در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به حادثه پلاسکو در تهران و شهادت جمعی از آتش‌نشانان اظهار داشت: جریان ساختمان پلاسکو در تهران به یکی از بزرگ‌ترین مصیبت‌ها تبدیل شد و پس از اتفاقات چند ماه گذشته همچون شهادت زوار در عراق، سانحه قطار تبریز_مشهد، این حادثه نیز بر دولت و ملت ما و به‌ویژه بر مقام معظم رهبری سخت آمد.

وی افزود: امیدواریم که پس از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تمام مشکلات از سر سانحه دیدگان برداشته و عنایت خداوند متعال بر سر آنان تداوم یابد.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به اینکه تحرکات رئیس‌جمهور جدید آمریکا مشکوک است، گفت: نیمی از مردم آمریکا ترامپ را نمی‌خواهند و هم اکنون نیز تجمعاتی در آمریکا بر علیه وی در جریان است.

وی  با تاکید بر اینکه یکی بزرگ‌ترین اشتباهات دونالد ترامپ حمایت از رژیم صهیونیستی و سخنرانی علیه مسلمانان آمریکا است ادامه داد: سخنانی تعجب‌آور و به‌ دور از عفت کلام از سوی وی و کلینتون در مناظرات انتخاباتی نیز هنوز از یاد نرفته است.

حاجی‌زاده با انتقاد از اینکه برخی شبهه می‌اندازند که مگر سوریه و عراق و لبنان مملکت ماست چرا به آنها کمک می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این بی‌چاره‌ها درک سیاسی ندارند، جریان آزادی شهر حلب اتفاق کوچکی نبود و امروز نیمی از شهر موصل نیز با کمک ایران از دست داعش آزاد شده است.

امام‌جمعه موقت تبریز در پایان با اشاره به اینکه پس از شهادت آقامصطفی خمینی اعتراض مردم به حکومت طاغوت آغاز شد، خاطرنشان کرد: با مقاله 17 دی‌ماه روزنامه اطلاعات و توهین به امام خمینی (ره) این اعتراضات در 19 دی‌ماه شدت گرفت و یکسال پس‌ازآن با تشریف‌فرمایی امام(ره)، در عرض 10 روز حکومت طاغوتی شاهنشاهی سرنگون شد.

وی افزود: ایمان، توکل به خدا و پیمان با خون شهدا، سلاح مردم انقلابی در زمان مبارزه و پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/08
  • ساعت 14:49