تاریخ : شنبه 10 فروردين 1398
کد 44960
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

بازخوانی حوادث جنایی ۹۷| دفن کردن جسد زن میانسال در مجتمع مسکونی

زمانیکه مقتول قصد خروج از مجتمع را داشت، در یک لحظه متوجه طلاجات همراهش شدم، به بهانه‌ای او را به سمت اتاقک سرایداری کشانده و...

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ در مورخ 6 شهریور1397 پرونده‌ای با موضوع فقدان افراد در کلانتری 140 باغ‌فیض تشکیل شد و برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همسر فقدانی با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: همسرم مریم (55 ساله) ساعت 15 مورخ 6 شهریور1397 به قصد خرید از بازار میوه و تره‌بار از خانه خارج شد اما پس از آن مراجعتی به خانه نداشته و پاسخگوی تماسهای تلفنی من و فرزندانش نیز نبوده است.

کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت فقدانی و بررسی تصاویر به دست آمده از دوربینهای مداربسته محدوده محل زندگی فقدانی در یک مجتمع مسکونی اطمینان پیدا کردند که فقدانی برای مراجعت به بازار میوه و تره‌بار از داخل کوچه محل سکونتش ترددی نداشته است.

بنابراین تحقیقات بر روی ساکنین مجتمع تمرکز پیدا کرد و مشخص شد مردی افغانستانی حدوداً 50 ساله در این مجتمع به عنوان سرایدار مشغول به کار است و اتاقکی نیز به عنوان اتاقک سرایداری برای استراحت و زندگی در اختیار او قرار گرفته است.

همچنین کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی مطلع شدند که سرایدار ساختمان به نام عبدالله فاقد هرگونه مجوز اقامت قانونی در کشور بوده و به صورت غیرقانونی وارد کشور شده است.

با توجه به دلایل و مستندات به دست آمده که همگی حکایت از آن داشت که فقدانی از مجتمع محل زندگی خود خارج نشده و همچنین کسب اطلاع کارآگاهان از تلاش سرایدار برای انجام تسویه مالی با مدیریت مجتمع به بهانه بازگشت به کشورش، کارآگاهان ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران در مورخ 18 شهریور1397 اقدام به بازرسی اتاقک سرایداری کردند.

پلیس در بازرسی از این محل موفق به کشف طلاجات فقدانی شامل دستبند، زنجیر، چهار انگشتر و همچنین گوشی تلفن‌همراه متعلق به فقدانی شدند که تمامی اموال کشف شده نیز توسط اعضای خانواده فقدانی مورد شناسایی قرار گرفت.

با وجود تمامی دلایل و مستندات و کشف اموال متعلق به فقدانی، عبدالله که در همان تاریخ 18 شهریور 1397 دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی منتقل شده بود در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرنوشت فقدانی شد.

 نهایتاً متهم در کمتر از 24 ساعت از زمان دستگیری، لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت طلاجات همراه فقدانی اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : زمانیکه مقتول قصد خروج از مجتمع را داشت، در یک لحظه متوجه طلاجات همراهش شدم، به بهانه‌ای او را به سمت اتاقک سرایداری کشانده و به سمت او حمله‌ور شدم، سرش را محکم به زمین کوبیدم و پس از سرقت طلاجات؛ جسد را به داخل باغچه انتهای ساختمان برده و مدفون کردم.

با اعتراف متهم به ارتکاب جنایت و مدفون کردن جسد در داخل فضای سبز مجتمع، هماهنگی لازم با تشخیص هویت پلیس آگاهی، آتش نشانی و بازپرس پرونده انجام و کارآگاهان با هدایت متهم پرونده موفق به کشف جسد دفن شده در داخل فضای سبز داخل مجتمع شدند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1398/01/10
  • ساعت 10:5