تاریخ : جمعه 9 فروردين 1398
کد 44963
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

ثبت موسسه قانونی، کلید حل مشکل نرگس کلباسی

مدیرکل روابط عمومی هلال احمر اعلام کرد نرگس کلباسی با ثبت یک موسسه خیریه، بدون هیچ مشکلی می‌تواند مجوز قانونی برای کمک به حادثه‌دیدگان را دریافت کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اسماعیل رمضانی مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلالاحمر ضمن تاکید بر همکاری و هماهنگی جمعیت هلال احمر با تمام موسسات خیریه و عام المنفعه گفت: برای انجام فعالیت های بشردوستانه و جلب مشارکت مردمی تاکنون برای 9 موسسه عام المنفعه مجوز فعالیت و جلب مشارکت در مناطق سیل زده شمال کشور از سوی سازمان داوطلبان هلال احمر صادر شده است.

وی افزود: چنانچه نرگس کلباسی نیز در قالب یک موسسه خیریه قانونی درخواستی داشته باشد بلافاصله مجوزهای لازم برای فعالیت ایشان نیز صادر خواهد شد.

رمضانی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر طبق دستورالعملها وظیفه محوری را در جلب مشارکتهای مردمی در بحرانها و حوادث دارد و از این بابت با همه نهادها و موسسات قانونی فارغ از هرگونه سمت و سوی سیاسی یا اعتقادی، همکاری میکند.

وی اذعان داشت: امکان صدور مجوز برای فرد وجود ندارد و در همه جای دنیا نیز برای نظارت بیشتر و عدم هرگونه سواستفاده افراد خیر و یا شناخته شده در قالب بنیادها و موسسات خیریه فعالیت کرده و مجوزهای لازم را دریافت می کنند. بنابراین نرگس کلباسی نیز درصورت ثبت یک موسسه خیریه و یا عام المنفعه در مراجع ذیربط مثل وزارت کشور و.... بدون هیچ مشکلی می تواند مجوز قانونی فعالیت در چنین مواقعی را از سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر دریافت کند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1398/01/09
  • ساعت 15:19