تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 45044
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

لیگ برتر بسکتبال| توفارقان آذرشهر در اندیشه صعود دو پله‌ای / شاگردان ویسی در تبریز هت‌تریک می‌کنند؟‌

دیدار تیم‌های توفارقان آذرشهر و پالایش نفت آبادان در حالی برگزار می‌شود که تیم میزبان به دنبال کسب سومین پیروزی خانگی خود در این رقابت‌هاست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تیم توفارقان آذرشهر در چارچوب دیدارهای هفته نهم لیگ برتر بسکتبال کشور از ساعت 17 امروز (دوشنبه) در سالن شهید پورشریفی تبریز به مصاف پالایش نفت آبادان می‌رود.

این دیدار در حالی برگزار می‌شود که توفارقان در هفته هشتم لیگ در دیداری خانگی با نتیجه 80 بر 65 مقابل صنعت مس کرمان به پیروزی رسید. پالایش نفت آبادان نیز رعد پدافند هوایی، مهمان خود را با نتیجه 96 بر 65 شکست داد.

در پایان هفته هشتم توفارقان آذرشهر با کسب 3 پیروزی و تحمل 5 شکست، 11 امتیازی است و در رده هشتم جدول قرار دارد اما پالایش نفت آبادان به عنوان یکی از تیم‌های مدعی با 7 پیروزی در 7 بازی، 14 امتیازی بوده و رده سوم جدول را به خود اختصاص داده است.

توفارقان امیدوار به طلسم شکنی در تبریز

دیدار تیم‌های توفارقان آذرشهر و پالایش نفت آبادان در حالی برگزار می‌شود که تیم مهمان تا پایان هفته هشتم شکست‌ناپذیر بوده و شاگردان سیامک ویسی امیدوار هستند تا با پیروزی در این بازی خانگی، به نوعی طلسم شکنی کرده و روند رو به رشد نفت آبادان را پاره کنند.

از سوی دیگر توفارقان در 4 دیدار خانگی خود 2 برد و 2 شکست تجربه کرده است. این تیم در هفته دوم میزبان رعد پدافند هوایی بود که توانست با نتیجه 93 بر 85 مقابل این تیم به پیروزی برسد. شاگردان ویسی در هفته هفتم نیز با نتیجه 80 بر 65 صنعت مس کرمان را شکست دادند.

دو شکست خانگی توفارقان آذرشهر نیز به دیدار مقابل شیمیدر و شورا و شهرداری قزوین بازمی‌گردد. توفارقان به ترتیب در مقابل این تیم‌ها با نتایج 88 بر 81 و 87 بر 83 شکست خورده است. بر این اساس به نظر می‌رسد تیم پالایش نفت آبادان روز سختی در دیدار با شاگردان ویسی خواهند داشت.

رضایت ویسی از عملکرد 8 هفته‌ای توفارقان

سرمربی تیم بسکتبال توفارقان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به پتانسیل‌های تیمش، رضایت خود از عملکرد بازیکنان جوان توفارقان در هفته‌های گذشته را اعلام کرده و جایگاه این تیم در جدول را مناسب دانست.

ویسی عقیده دارد تیمش در بازی‌های ابتدایی تمرکز لازم را نداشته اما رفته‌رفته با تمرکز بیشتر در بازی‌ها توانسته نتایج بهتری کسب کند. از سوی دیگر هماهنگی و اتحاد موجود بین بازیکنان توفارقان نیز در بازی‌های سخت کمک‌حال این تیم بوده تا شاگردانش روزهای سختی برای حریفان رقم بزنند.

احتمال صعود دو پله‌ای توفارقان در جدول رده‌بندی

توفارقان آذرشهر در صورت پیروزی مقابل پالایش نفت آبادان می‌تواند در بهترین حالت به رده ششم جدول صعود کند. با این حال شکست در دیدار امروز می‌تواند توفارقان را در دره هشتم جدول حفظ کند.

در آن سوی میدان و با توجه به سایر دیدارهای هفته، پالایش نفت آبادان می‌تواند با پیروزی در دیدار با میزبان خود به صعود یک رده‌ای امیدوار باشد.

بازیکنان خارجی، نقطه قوت توفارقان

تیم بسکتبال توفارقان آذرشهر از ابتدای لیگ عملکرد قابل قبولی داشته و در برخی بازی‌ها نیز با اختلاف امتیاز جزئی تن به شکست داده اما نقطه قوت این تیم بازیکنان خارجی توفارقان هستند که به نوعی می‌تواند نقطه‌ضعف آن باشد. در این میان کلوین آمایو بیشترین سهم را در امتیازگیری این تیم دارد که علاوه بر سرمربیان تیم‌های حریف، سیامک ویسی نیز به این موضوع اذعان دارد.

بر همین اساس تیم‌های حریف در هر بازی تدابیر ویژه‌ای برای کنترل این بازیکن دارند اما سرمربی توفارقان نیز به دنبال استفاده از تاکتیک‌های مختلف برای استفاده بهتر از آمایو است. حال باید دید در صورت مصدومیت یا محرومیت آمایو، ویسی چه برنامه‌ای برای دیدارهای آتی تیمش خواهد داشت.

به گزارش تسنیم، دیدار تیم‌های توفارقان آذرشهر و پالایش نفت آبادان از ساعت 17 امروز در سالن شهید پورشریفی تبریز آغاز می‌شود.

انتهای پیام/‌117/ش

  • تایید شده
  • در 1398/09/11
  • ساعت 13:47