تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 45054
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

آنفلوانزا جان یک نفر را در سیستان و بلوچستان گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: یک نفر از شهروندان سیستان و بلوچستان براثر بیماری آنفلوانزا H۱N۱ جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، محمد هاشمی‌شهری اظهار داشت: این نوع از آنفلوآنزا برای افراد پرخطر نظیر افراد مسن، بیماران ریوی، قلبی،  دیابت، مادران باردار و افرادی که به علت بیماری دچار ضعف ایمنی بدنی هستند، خطرناک بوده و باید تحت مراقبت باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: پرهیز از دست دادن، رعایت فاصله بیش از یک متر در صحبت با دیگران، شست و شوی دست‌ها و پرهیز از ترددهای غیرضروری از جمله نکات مهم در پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا است.

وی با اشاره به اهمیت مراقبت بیماری آنفلوانزا نیز گفت: غیر قابل پیش بینی بودن وقوع اپیدمی آنفلوانزا، سرعت انتشار بسیار بالا و بالا بودن عوارض مرگ و میر بویژه در گروه‌های در معرض خطر از مسائل مهم در  زمینه مراقبت از بیماری آنفلوانزا است.

وی بیان کرد: دوره کمون بیماری آنفلوانزا معمولا بین یک تا سه روز است و دوره سرایت آنفلوانزا نیز از یک روز قبل از بروز علایم تا هفت روز بعد از آن به طورکلی از پنج تا 10 روز متغیراست و این دوره در کودکان زیر پنج سال و بیماران و افراد مسن با ضعف ایمنی بدن طولانی‌تر می‌شود.

انتهای پیام/394/ش

  • تایید شده
  • در 1398/09/11
  • ساعت 15:14