تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 45056
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

انتخابات ۹۸| ۴۰ داوطلب برای نمایندگی انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی ثبت نام کردند

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از ثبت‌نام ۴۰ داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۳ حوزه انتخابیه استان خبر داد و گفت: حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو با ۱۷ داوطلب بیشترین آمار ثبت‌نام را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، علیار راستگو ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: در پایان نخستین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس، 32 نفر در حوزه‌های انتخابیه استان ثبت‌نام کرده بودند که این آمار تا ظهر امروز به 40 نفر رسیده است.

وی افزود: چهار نفر از داوطلبان ثبت‌نام شده زن و بیشتر آنها دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند و تاکنون نیز دو نفر با مدرک دکترا ثبت‌نام کرده‌اند.

راستگو ادامه داد: تاکنون 17 نفر در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، 4 نفر در حوزه میانه و در بقیه حوزه‌ها نیز کمتر از این تعداد ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از داوطلبان ثبت‌نام در انتخابات مجلس خواست تا هنگام مراجعه به فرمانداری‌های مرکز حوزه‌های انتخابیه، اصل مدارک لازم را به همراه داشته باشند و ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

گفتنی است؛ استان آذربایجان شرقی دارای 13 حوزه انتخابیه با 19 کرسی است که نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات، در فرمانداری‌های مرکز این حوزه‌ها یعنی فرمانداری‌های تبریز، اهر، بستان‌آباد، بناب، سراب، شبستر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، میانه، هشترود و ورزقان و همچنین ستاد مرکزی وزارت کشور انجام خواهد شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفند ماه امسال برگزار می‌شود و استان آذربایجان شرقی با 21 شهرستان، دارای 13 حوزه انتخابیه و 19 کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

انتهای پیام/115/ ع

  • تایید شده
  • در 1398/09/11
  • ساعت 15:21