تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 45061
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

زیرساخت‌های ورزشی ارزان‌قیمت در استان سمنان ایجاد شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: باید ایجاد زیرساخت‌های ورزشی ارزان‌قیمت در استان سمنان تقویت و مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، منوچهر فخری ظهر امروز در مراسم افتتاح زورخانه امیرالمؤمنین(ع) شهر مجن شاهرود که با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد اظهار داشت: باید سرانه ورزشی در کشور تقویت شود چرا که بها و ارزش نهادن به امر ورزش سلامت اجتماعی را فراهم می‌کند.

وی با تأکید بر تقویت نشاط و شادابی اجتماعی با توجه به تقویت زیرساخت‌های ورزشی و فرهنگی در استان گفت: اضافه شدن هر یک مترمربع به سرانه ورزشی موجب کاهش یک تخت از بیمارستان‌ها می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان هزینه کردن در حوزه ورزش را نوعی سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری عنوان کرد و گفت: تخصیص اعتبارات در حوزه ورزش هزینه کردن نیست نوعی سرمایه‌گذاری پرسود و منفعت است.

فخری بیان کرد: توجه به حوزه ورزش اثری مستقیم در ارتقای سلامت جامعه دارد؛ بنابراین باید این مهم در دستور کار برنامه‌های مختلف استان سمنان قرار گیرد.

وی حمایت از حوزه ورزش را مورد تأکید قرار داد و گفت: سلامت اجتماعی نیاز به تقویت حوزه ورزش دارد و لازم است از سوی مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی مورد توجه لازم قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اظهار داشت: باید زیرساخت‌های ارزان ورزشی از سوی ورزش و جوانان استان سمنان در اختیار قشر جوان و نوجوان قرار گیرد.

فخری بر ترویج ورزش‌های همگانی در استان و همکاری و مساعدت‌های لازم از سوی فرمانداری‌ها و شهرداری‌های شهرستان‌های مختلف استان سمنان تأکید کرد.

انتهای پیام/363/ح

  • تایید شده
  • در 1398/09/11
  • ساعت 16:31