تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 45063
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

دادستان‌ها با تخلفات و جرائم انتخاباتی برخورد می‌کنند

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دادستان‌ها موظفند در صورت مشاهده هرگونه تخلفات انتخاباتی بدون تعارف و مماشات با این جرایم و تخلفات برخورد کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی هاشمیان ظهر امروز جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در استان اظهارداشت: رویکرد دستگاه قضایی در امر انتخابات، پیشگیرانه است و تمرکز دادستان‌ها نیز باید بر جلوگیری و برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی باشد.

وی به داوطلبان نمایندگی مجلس توصیه کرد به قانون پایبند باشند و افزود: داوطلبان نمایندگی مجلس مراقب باشند برای کسب رای، آرمش و وحدت استان را خدشه‌دار نکنند در غیر اینصورت برخورد با متخلفان سخت‌گیرانه خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان بیان داشت: دادستان‌ها موظفند در صورت مشاهده هرگونه تخلفات انتخاباتی بدون تعارف و مماشات با این جرایم و تخلفات برخورد کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ قضایی حفظ آرای مردم را وظیفه خود می‌داند، ادامه داد: فعالیت‌های داوطلبان و هواداران آنان در فضای مجازی رصد می‌شود و در صورت انجام هرگونه تخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. علاوه براین مردم هم می‌توانند هرگونه جرایم و تخلف انتخاباتی را به دادستان‌ها و یا شماره 09111756114 اطلاع دهند.

هاشمیان خاطرنشان کرد: داوطلبان انتخابات بدون تخریب سایر رقبا برنامه‌های خود را صادقانه در اختیار مردم قرار دهند. خرید و فروش رأی، ایجاد تنش و غیره سلامت انتخابات را به خطر می‌اندازد و عزم دستگاه قضایی برای برخورد با این تخلفات جزم است. دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند مراقب باشند بیت‌المال را به نفع یا ضرر داوطلبان هزینه نکنند.

انتهای پیام/582/ش

  • تایید شده
  • در 1398/09/11
  • ساعت 16:35