تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 45066
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

فوتی‌های آنفلوانزا در همدان بر اثر بیماری‌های زمینه ای بوده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: وضعیت مدارس همدان از نظر ابتلا به آنفلوانزا نگران کننده نیست و از دانش آموزان مبتلا خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم در منزل استراحت کنند.

محمد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: چند مورد مرگ ناشی از آنفلوانزا در استان گزارش شده که همگی آن‌ها دارای بیماری‌های زمینه‌ای بوده‌اند.

وی با بیان اینکه موارد فوتی بیشتر در سنین سالمندی و یکی از آن‌ها مبتلا به سیروز کبدی بوده است، ابراز کرد: موارد فوتی کودکان نیز بسیار محدود بوده که آن هم بخاطر ابتلا به بیماری ژنتیکی یا مزمن عصبی بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه تاکنون 100 مورد بیمار مبتلا به آنفلوانزا در استان شناسایی شده است، گفت: تایید تمامی این موارد بر اساس نتایج آزمایشگاهی بوده است.

کرمی با تاکید بر اینکه ابتلا به آنفلوانزا در 98 درصد موارد نیازمند درمان خاصی نیست، اظهار داشت: دغدغه ما برای گروه‌هایی است که دارای بیماری‌های زمینه‌ای و ضعف سیستم ایمنی هستند، است.

وی با بیان اینکه با آموزش نکات پیشگیرانه می‌توانیم به کنترل و جلوگیری از این بیماری کمک کنیم، ابراز کرد: مصرف مایعات، استراحت در منزل و عدم مصرف خودسرانه دارو از توصیه‌های مهم ما برای بیماران است.

انتهای پیام/ 743/ ت

  • تایید شده
  • در 1398/09/11
  • ساعت 17:41