تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 45071
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

۷۱ نفر تاکنون از آذربایجان شرقی برای ‌انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از ثبت‌نام ۷۱ داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۳ حوزه انتخابیه استان خبر داد و گفت: حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو با ۳۳ داوطلب بیشترین آمار ثبت‌نام را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، با شروع ثبت‌نام رسمی از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، فرمانداری شهرستان تبریز به عنوان مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های تبریز، اسکو و آذرشهر، ثبت‌نام از نامزدها و کاندیداهای مجلس را آغاز کرده است.

از صبح  دیروز یک‌شنبه 10 آذرماه عملیات اجرایی برگزاری انتخابات در این حوزه کلید زده شد و با آمادگی کامل رسماً ثبت‌نام از داوطلبان آغاز شد و این روند تا یک هفته ادامه دارد.

در آذربایجان شرقی هنوز چهره سرشناسی ثبت نام نکرده و نمایندگان فعلی هم هنوز به ستاد انتخاباتی مراکز شهرستان‌ها نرفته‌اند.

حجت الاسلام شاهی عربلو از نمایندگان ادوار مجلس از حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق، امروز با حضور در ستاد مرکزی انتخابات واقع در وزارت کشور، به صورت رسمی در انتخابات ثبت نام کرد.

علیار راستگو رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پایان نخستین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس، 32 نفر در حوزه‌های انتخابیه استان ثبت‌نام کرده بودند که این آمار تا عصر امروز به 71 نفر رسید.

وی افزود:حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو با 33 داوطلب، بیشترین آمار ثبت‌نام را در استان دارد.

راستگو با اشاره به اینکه ثبت نام از داوطلبان در 13 حوزه انتخابیه در استان شروع شده و به مدت 7 روز در سامانه جامع انتخابات انجام می‌شود، اظهار داشت: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد انتخابات اطلاعات لازم در خصوص مدارک و شرایط مورد نیاز برای داوطلبی در این دوره از انتخابات را کسب کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی از داوطلبان خواست ثبت نام خود را به آخرین روز موکول نکنند چراکه زمان ثبت نام تا 16 آذر بوده و قابل تمدید نیست.

گفتنی است استان آذربایجان شرقی دارای 13 حوزه انتخابیه با 19 کرسی است که نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات، در فرمانداری‌های مرکز این حوزه‌ها یعنی فرمانداری‌های تبریز، اهر، بستان‌آباد، بناب، سراب، شبستر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، میانه، هشترود و ورزقان و همچنین ستاد مرکزی وزارت کشور انجام خواهد شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفند ماه امسال برگزار می‌شود و استان آذربایجان شرقی با 21 شهرستان، دارای 13 حوزه انتخابیه و 19 کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

انتهای پیام/115/ ت

  • تایید شده
  • در 1398/09/11
  • ساعت 22:25