تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 45073
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

همدان| انتخاب فرد اصلح و افزایش مشارکت مردم هدف اصلی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان همدان گفت: انتخاب فرد اصلح و افزایش مشارکت مردم در انتخابات هدف اصلی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حاج میرزا محمد سلگی امشب در جمع اصحاب رسانه به تشریح اقدامات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان همدان پرداخت و اظهار داشت: انتخابات از جمله رویدادهای مهم  کشور است که حضور گسترده  مردم نقشی بسیار تعیین کننده در این عرصه دارد.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتحابات نه تنها در سطح کشور که حتی در سطح بین المللی نیز تعیین کننده است، افزود: علاوه بر افزایش مشارکت مردم در این رویداد، انتخاب افراد اصلح، مومن، انقلابی و کارآمد از دیگر اهداف ما درشورای ائتلاف نیروهای انقلاب است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان همدان با تاکید براینکه ما شرکت در انتخابات را امر به معروف و نهی از منکر می‌دانیم، گفت: در این رویداد مهم اگر مردم موفق به انتخاب فرد اصلح شوند عملی معروف را انجام داده‌اند و اگر با بی دقتی و بدون بصیرت دست به انتخاب فردی ناکارآمد بزنند مرتکب اشتباهی شده‌اند که دودش به چشم همه مردم خواهد رفت.

 

وی با بیان اینکه نیت ما در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خدمت به اسلام، انقلاب و مردم است، ابراز کرد: ما تلاش کنید تا با همت نیروهای انقلابی افرادی متدین، کارآمد، با بصیرت و البته جوان و انقلابی وارد مجلس شوند.

سلگی با اشاره به اینکه تشکیل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با هدف انسجام بخشی به همه مردم شکل گرفته است، ابراز کرد: خوشبختانه دیروز نخستین گردهمایی نیروهای انقلاب برگزار شده و با رای گیری، اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در شهرستان همدان مشخص شدند.

وی درپاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه تشکیل این ائتلاف چه ضرورتی داشت، مگر اختلافی در بین شما وجود  دارد که ائتلاف کرده‌اید، اظهار داشت: خوشبختانه اختلافی بین نیروهای انقلاب وجود ندارد و این ائتلاف برای انسجام بخشی بیشتر بین نیروها شکل گرفته است تا با تمرکز بر اننخابات، اهداف ذکر شده محقق شود.

 رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان همدان  تصریح کرد: این ائتلاف یک تشکل مردمی است تا با قرار دادن  دو عنصر مهم حضور حداکثری مردم و انتخاب افراد اصلح، مجلس انقلابی و پویا شکل بگیرد.

وی بیان کرد: در این ائتلاف پس از برگزاری انتخابات مجمع آراء و اقبال عمومی، شرایط هر یک از افرادیکه برای انتخابات مجلس نامزد شده‌اند توسط هیئت رئیسه بررسی شده و با در نظر گرفتن شرایط ذکر شده از سوی این شورا، معرفی می‌شوند.

 سلگی با اشاره به اینکه معیار ما بر این ائتلاف مسئله انقلابی یا غیر انقلابی بودن جریانهاست، ابراز کرد: این شورا برای هم افزایی همه گروه‌ها و برای رسیدن به یک نقطه واحد است هرچند اگر گروهی بخواهد مستقل این ائتلاف عمل کند می‌تواند این کار را انجام دهد و مشکلی نیز وجود ندارد.

اجتماع دیروز نیروهای انقلابی در همدان بی نظیر بود

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان همدان نیز گفت: روز گذشته از سراسر استان از نیروهای جبهه انقلاب دعوت به عمل آمد تا با حضور آنها و انتخابات مجامع عمومی شکل بگیرد.

وی با تاکید براینکه ساختار این شورا انتخاب برای نظارت و انتخاب افراد از پائین به بالاست یعنی این مردم هستند که افراد را انتخاب می کنند، ابراز کرد: در این شورا افراد انقلابی برای تحقق منویات رهبری  و افزایش مشارکت مردم در انتخابات انتخاب می‌شوند.

محمدرضا غلامی پاک اظهار داشت: تمام تلاش ما در این ائتلاف این است که از پایین ترین رده‌های جامعه در این تشکل حاضر شده ودر نهایت به جایی برسیم که فضا برای حضور حداکثری مردم در عرصه های مختلف اجتماع محقق شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن با اجرای طرح های مختلف به دنبال نا امید کردن مردم است، بیان کرد: ما می‌خواهیم  با انتخاب افراد اصلح،کارآمد، انقلابی و ولایتمدار، در راس امور بودن مجلس با پیگیری و کارآمدی آنها محقق شود به همین دلیل  پیروزی تفکر انقلابی در این مسیر بسیار حایز اهمیت است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان همدان با اشاره به اینکه اجتماع دیروز نیروهای انقلابی بی نظیرترین اجتماع برای به وحدت رساندن نیروهای مومن به انقلاب بود، گفت: تا دوهفته آینده مجمعی دیگر برگزارو مرحله دوم برای انتخاب افراد برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 11 حزب شامل موتلفه اسلامی، توسعه و عدالت، جمعیت عدالت و پیشرفت، جمعیت جانبازان، جمعیت ایثارگران، ایستادگی، جبهه پایداری، جمعیت رهپویان، جامعه مهندسین، جبهه مردمی نیروهای انقلاب(جمنا)، پیروان خط امام و رهبری و وفاداران انقلاب اسلامی در این ائتلاف عضو هستند.

 غلامی پاک با اشاره به اینکه 30 درصد ائتلاف را بانوان و 25 درصد را نیز جوانان تشکیل می‌دهند، افزود: روز گذشته در انتخاباتی که برگزار شد 19 نفر عضو اصلی و 7 نفر به عنوان علی البدل انتخاب شدند تا کارها را پیش ببرند.

تشکیل شورای ائتلاف به معنای وجود اختلاف بین نیروهای انقلابی نیست

حسین صادقیان از اعضای اصلی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان همدان نیز بیان کرد: در اجتماع دیروز جمعی پنج نفره به عنوان هییت اجرایی برای انجام انتخابات و نظارت بر سلامت برگزاری آن انتخاب شدند تا در روزهای آینده اقدامات لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: ساختار انتخاب و حمایت از افراد و نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در این ائتلاف از پایین به بالاست نه از بالا به پایین یعنی این مردم هستند که با بیشترین اختیاری که دارند این افراد را انتخاب و حمایت میکنند.

عضو اصلی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان همدان با تاکید بر انسجام نیروهای انقلابی در استان همدان گفت: این اجتماع اصلا به معنای وجود اختلاف در بین نیروهای انقلابی نیست.

 انتهای پیام/742/ ت

  • تایید شده
  • در 1398/09/11
  • ساعت 22:32