تاریخ : سه شنبه 29 بهمن 1398
کد 46080
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بناب: برخی نمایندگان مجلس دهم منافع دولت را به منافع مردم ترجیح دادند

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: مجلس دهم دارای نقاط مثبت و منفی بود ولی به طور کلی مجلس دهم را ضعیف ارزیابی می‌کنم متاسفانه برخی نمایندگان با دولت همراهی کردند و منافع دولت را به جای منافع مردم تأمین کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بناب، ضیاءالله اعزازی نامزد انتخابات مجلس یازدهم از بناب و تنها کاندیدای مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در این شهرستان است.

این کاندیدای مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بناب به سئوالات این خبرگزاری پاسخ داد که در ادامه می خوانیم:

ضیاءالله اعزازی با اشاره به عملکرد خود در ادوار گذشته مجلس به تبدیل دانشکده فنی مهندسی بناب به دانشگاه بناب اشاره کرد و اظهار داشت: بنده وقتی وارد مجلس هشتم شدم دانشگاه بناب یک دانشکده وابسته به دانشگاه تبریز بود، با تلاش‌هایی که انجام گرفت ابتدا به مجتمع آموزش عالی و سپس به دانشگاه بناب ارتقاء یافت. در مورد سایر دانشگاه‌های پیام نور و آزاد نیز با فراهم نمودن برخی امکانات در این دانشگاه‌ها شاهد رشد و شکوفایی این دانشگاه‌ها بودیم.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان پروژه بیمارستان بناب نزدیک 17 سال بود که آغاز و فاقد چارت تشکیلاتی بود گفت: در دوران مجلس هشتم چارت سازمانی این بیمارستان گرفته شد و با تجهیز همه‌ بخش‌های آن شاهد راه اندازی این بیمارستان به نام بیمارستان شهدا بودیم.

کاندیدای مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی با اشاره به موضوع تصفیه خانه فاضلاب شهری در دوران حضور خود در مجلس هشتم گفت: در این دوره شاهد پیشرفت 80 درصدی این پروژه بودیم، در دوره دهم مجلس شورای اسلامی با اخذ 10 میلیارد اعتبار، تصفیه‌خانه را تکمیل کرده طوری که ظرفیت آن برای کل شهرستان جوابگو باشد.

این کاندیدا با تشریح اینکه وجود تردد و رفت و آمد زیاد در میدان معلم منجر به تصمیم شورای ترافیک و نیروی انتظامی منطقه مبنی بر احداث یک روگذر و یا زیرگذر در این میدان شد تا به مهار ترافیک کمک کند، ابراز داشت: آن زمان با مشکل اعتبار از طرف فرمانداری و شهرداری مواجه بودیم، توانستیم با اخذ بودجه احداث پل میدان معلم را شروع کنیم و با حضور بنده در مجلس دهم با تلاش زیاد آن را به اتمام رساندیم.

وی گفت: راه‌های ارتباطی مهم ترین شاخص توسعه هر شهرستانی است، در مجلس دهم بهترین طرحی که می‌توان از آن نام برد آزادراه بناب _ نقده بود.

نماینده دو دوره مجلس هشتم و دهم، ادامه داد: جاده نقده در مجلس هشتم کلنگ زنی شد در مجلس دهم این جاده را فعال و تبدیل به آزادراه کردیم. آزادراه بناب-نقده به وسیله آزادراه مراغه - هشترود به آزاد راه تبریز- زنجان متصل شد و این بزرگترین قدم برای استان، بهترین دستاورد و پتانسیل برای شهرستان به واسطه صادراتی که از شهرستان بناب به کشور عراق انجام می‌شود بود.

اعزازی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم پیرامون احداث فاز 2 نیروگاه بناب گفت: با توجه به اینکه در دوران مجلس هشتم مصوبه احداث نیروگاه گرفته شده بود و تا مرحله تحویل به پیمانکار پیشرفت کرده بود مقرر شده بود شرکت مپنا پیمانکاری این پروژه را انجام دهد ولی در مجلس نهم حذف شد و حتی تا جایی پیش رفت که قرار بود این نیروگاه در شهر اصفهان اجرایی شود ولی با تلاش‌های اینجانب در مجلس دهم این طرح با حضور رییس جمهور در استان کلنگ‌زنی شد.

اعزازی آبرسانی به دشت بناب را یکی دیگر از مهم‌ترین طرح‌های دوره نمایندگی خود عنوان کرد و با بیان عملکرد خود در حوزه آموزش و پرورش گفت: در بخش عمرانی آموزش و پرورش کارهای بسیار مهمی در سطح شهرستان انجام شده است، پروژه ساخت 19 مدرسه را در مجلس دهم آغاز کرده‌ایم که در حال اتمام هستند و برخی نیز افتتاح شده‌اند و اکثر این پروژه‌ها با بودجه دولتی اجرایی می‌شوند.

این کاندیدا با بیان اینکه در دوره دهم مجلس شورای اسلامی 5 مرکز بهداشتی درمانی جذب اعتبار شده‌اند و همچنین اورژانس 115 در شهرک فرهنگیان شهرستان بناب در حال اجراست.

وی در مورد عملکرد خود در پیرامون روستاهای بناب اظهار داشت: در سال 99 شاهد آغاز پروژه انشعاب فاضلاب روستاها خواهیم بود. بهترین و مهمترین کاری که در زمینه روستاها انجام دادیم، تبدیل روستای خوشه مهر به شهر خوشه مهر بود و اینکه تبدیل روستای قره چپق به شهر در حال اتمام است که انشاءالله در سال 99 شاهد افتتاح شهرداری آن خواهیم بود.ضمن اینکه با استفاده از قیر رایگان در اکثر روستاها محل خیابان‌های اصلی روستاها را آسفالت کردیم.

اعزازی در پاسخ به اینکه ورزشگاه مجتمع ورزشی بناب چه زمانی افتتاح خواهد شد گفت: در دوره این جانب در مجلس هشتم ورزشگاه مجتمع ورزشی بناب کلنگ‌زنی شد و اکنون شاهد پیشرفت 90 درصدی آن هستیم که انشاالله در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

وی همچنین ادامه داد: یکی از طرح‌هایی که در آینده در نظر داریم یکی استخر مجتمع ورزشی بناب و دیگری سالن ورزش‌های باستانی با اعتبار 12 میلیارد ریال اعتبار اولیه در حال احداث است.

اعزازی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سوابق خود قبل از نمایندگی مجلس اظهار داشت: بنده قبل از نمایندگی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مسئولیت‌های مختلف حضور داشته‌ام، به عنوان مدیرکل حراست دانشگاه فرهنگیان کشور بوده‌ام و مدت کوتاهی نیز به عنوان پاسدار رسمی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول بوده‌ام.

وی در مورد طرح شفافیت آراء نمایندگان در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده حامی قاطع این طرح بوده‌ام که متاسفانه در مجلس رأی نیاورد.

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بناب در پاسخ به این سؤال که مجلس دهم را چطور ارزیابی می‌کنید گفت: مجلس دهم دارای نقاط مثبت و منفی بود ولی به طور کلی مجلس دهم را ضعیف ارزیابی می‌کنم متاسفانه برخی نمایندگان با دولت همراهی کردند و منافع دولت را به جای منافع مردم تأمین کردند که رد صلاحیت 90 نفر از نمایندگان مجلس دهم گویای این ضعف است.

اعزازی در سخنان پایانی خود از مردم ولایتمدار شهرستان بناب خواست، با حضور حداکثری خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی دشمنان انقلاب اسلامی را مأیوس کنند و به کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، اعتماد کنند.

انتهای پیام/101/ ع

  • تایید شده
  • در 1398/11/29
  • ساعت 8:28