تاریخ : دوشنبه 12 خرداد 1399
کد 47360
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

پرداخت پول اقلام بهداشتی از جیب مردم در یکی از مراکز درمانی تأمین اجتماعی

یکی از مراکز درمانی تأمین اجتماعی به بهانه تأمین اقلام بهداشتی برای مقابله با کرونا، مبلغ ۲۰ هزار تومان از مراجعه کنندگان دریافت می‌کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بعد از کاهش محدودیتها و بازگشایی بسیاری از واحدای صنفی و خدماتی و تجاری، در روزهای اخیر مجوز بازگشایی مراکز درمانی و زیر مجموعه خدمات دندان پزشکی سازمان تأمین اجتماعی نیز صادر شده است.

هرچند این واحدها برای مدتی نزدیک به سه ماه فعالیتی نداشته‌اند و حالا با انبوه مراجعه کنندگان مواجه شده‌اند، ظاهراً در برخی از این مراکز مبلغی تحت عنوان هزینه تأمین اقلام بهداشتی مقابله با کرونا از بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی دریافت میشود.

به عنوان مثال در مرکز دندانپزشکی "ص"(در محدوده میدان ولی‌عصر) به ازای هر نوبت خدمات دندان‌پزشکی (ترمیم و...) که باید به صورت کاملاً رایگان انجام شود مبلغ 20 هزار تومان از هر مراجعه کننده دریافت می‌شود. این موضوع اعتراض برخی مراجعه کنندگان به این مراکز را در پی داشته است.

نکته جالب توجه اینکه ارائه خدمات دندان‌پزشکی در این واحدها معمولاً در چند نوبت انجام می‌شود و برای هر بار مراجعه و ارائه خدمات مبلغ مذکور مجدداً از مراجعان دریافت می‌شود. با توجه به پیگیریهای عمومی، سوالات جدی در این زمینه مطرح شده است، اولاً رعایت نکات بهداشتی به خصوص در مراکز دندان پزشکی وابسته به سازمان تأمین اجتماعی اولویت ویژه‌ای دارد اما ابهام اصلی این است که آیا برای دریافت این مبالغ دستورالعمل واحدی وجود دارد یا خیر؟ رقم مذکور بر چه اساسی  و به استناد کدام مصوبه و ارجاع قانونی دریافت می‌شود؟ همچنین ارقام دریافت شده در نهایت چگونه هزینه خواهد شد؟

به گزارش تسنیم در حالی هزینه‌های اشاره شده از مراجعه کنندگان و به ویژه بیمه شدگان تأمین اجتماعی دریافت می‌شود که انتظار می‌رود مسئولان سازمان تمهیداتی را برای تأمین اقلام بهداشتی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی انجام دهند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/03/12
  • ساعت 10:50