تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399
کد 47370
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع

هشدار کرونایی فرماندار تبریز در گفت‌وگو با آناج؛

باید از خوزستان عبرت بگیریم/ اصناف بی‌توجه پلمپ می‌شوند

مهدوی اظهار داشت: هر واحد صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند، بلافاصله پلمپ خواهد شد.

مهدوی فرماندار تبریز با بیان اینکه آمار ابتلا به کرونا در سطح تبریز افزایش یافته است به خبرنگار آناج گفت: آمار مبتلایان به کرونا روند صعودی پیدا کرده و طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی تبریز افراد زیر 15 سال هم به این ویروس مبتلا می‌شوند.

وی با بیان اینکه، رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی شرط لازم و ضروری است، تصریح کرد: خوزستان نمونه بارز عدم رعایت موازین بهداشتی است، آمار مبتلایان در آن استان به شدت افزایش یافت، بنابراین اگر مسائل مربوط به جلوگیری از ابتلا به کرونا رعایت نشود قطعا در تبریز هم شاهد شیوع بیش از پیش این بیماری خواهیم بود.

فرماندار تبریز ادامه داد: آذربایجان‌شرقیشرقی و کلانشهر تبریز فعلا از نظر تعداد بستری‌شدگان و فوتی‌ها در وضعیت نامناسبی قرار ندارد، ولی با این وجود آمار ابتلا به کرونا بالاست، اگر می‌خواهیم به وضعیت خوزستان دچار نشویم باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنیم، از حضور در اماکن پر تردد و متمرکز پرهیز کرده و در مراودات بیرون از ماسک استفاده کنیم. اگر وضعیت به سبب همکاری مردم بهتر شود چه بسا تبریز هم می‌تواند در زمره شهرهای سفید قرار گیرد.

مهدوی با بیان اینکه اصناف موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند خاطرنشان کرد: هر واحد صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند بلافاصله پلمپ خواهد شد، اتوبوسرانی موظف است در داخل اتوبوس‌ها استفاده از ماسک را الزامی کند، ترکیبی از اداره اماکن، یهداشت و اتاق اصناف مکلف شدند وضعیت صنوف مختلف را بررسی کنند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/03/13
  • ساعت 16:30