تاریخ : سه شنبه 27 خرداد 1399
کد 47716
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های هرمزگان به رئیس جمهور/ هرمزگان را دریابید

بسیج دانشجویی ۲۴ دانشگاه استان هرمزگان با صدور نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور خواستار رسیدگی فوری به وضعیت این استان در مواجهه با ویروس کرونا شدند.

به  گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، بسیج دانشجویی 24 دانشگاه استان هرمزگان با صدور نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور خواستار رسیدگی فوری به وضعیت خطرناک پیش آمده در مواجهه با ویروس کرونا در این استان شدند. 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ما دانشجویان هرمزگان از وسط میدان مبارزه با کرونا، از درون بخش های بیمارستانی کویید19،از درون نقاهتگاه های بیماران کرونایی،از کارگاه‌های تولید ماسک،از گروه‌های جهادی ضدعفونی کننده  اماکن و معابر و با شما صحبت می کنیم.

بی مقدمه عرض کنیم : هرمزگان را دریابید.این روزها آمار مبتلایان به کرونا در استان هرمزگان رو به فزونی است، استانی که در شرایط عادی هم امکانات بهداشتی و درمانی اش جوابگوی نیاز مردم نیست، شرایط بحرانی و کرونایی هم مزید بر علت شده و کارد را به استخوان مردم رسانده است.

مع الأسف آن چه بیش از هر چیز باعث اندوه و نگرانی مردم شده تصمیمات نسنجیده یا عدم اتخاذ تصمیمات لازم توسط برخی مسئولان است که حُکم نمک روی این زخم کهنه را دارد.

گرچه از آغاز اپیدمی کرونا محدودیت هایی اعمال شد، اما آن روزهایی که شما هرمزگان را استان سفید اعلام کردید، نقطه ی آغاز عبور استان از خط قرمز کرونا و تبدیل این سفیدی به سیاهی شد.

با این وجود، گویا مسئولان امر یا خود را به خواب زده اند یا توان و یا اختیارات لازم برای تصمیم گیری های مقتضی با شرایط استان را ندارند و بار این بی تدبیری ها را کادر بهداشت و درمان و عوارض ناشی از آن را مردم مظلوم استان باید به دوش کشند.

برگزاری مراسمات متعدد، بازگشایی های بی منطق اماکن، بازارهای شلوغ و عدم اعمال فاصله گذاری های اجتماعی و... باعث جهش یکباره تعداد مبتلایان در این استان شده و کماکان این سیر صعودی ادامه دارد.

حال این سوال پیش می‌آید چرا با اینکه هرمزگان در وضعیت قرمز بلکه فراتر از قرمز قرار گرفته، محدودیت‌های بیشتری وضع نمی‌شود؟ چرا از منابع مالی در اختیار دولت در مبارزه با کرونا میزان درخور توجهی به هرمزگان اختصاص نمی‌یابد؟

چرا کمبود تجهیزات پزشکی از جمله تخت های ICU در استان توسط دولت برطرف نمی شود؟چرا ارکان دولت برای کمک به هرمزگان بسیج نمی شود؟و صدها چرای دیگر که در این مجال نمی گنجد. آیا برخی مدیران پایتخت نشین که از هوای زمستانی قشم و کیش لذت می برند،در بهار و تابستان هرمزگان و در اوج کرونا قصد سفر به این استان برای پیگیری مجدانه ی مشکلات را خواهند نمود؟!

در حالی که همان ابتدای بحران برای استان های دیگر با آمار ابتلای پایین تر تمهیداتی در سطح کشوری درنظر گرفته شد، آیا مردم هرمزگان از سوی دولتی که سالهاست فریاد حقوق شهروندی سر می دهد، شهروند درجه چندم محسوب می شوند؟ 

آیا هرمزگان قربانی اقتصادی این اپیدمی است؟

آیا فقط چرخ اقتصاد باید بچرخد و سلامت مردم هرمزگان زیر چرخ های اقتصاد کشور له شود؟ خیر، می شود با برنامه ریزی صحیح و کارشناسی شده هر دو را مدیریت کرد.

نمودار زیر در یک نگاه مرقومه ی فوق را به تصویر میکشد:

جناب آقای رییس جمهور آنچه گفته شد،تنها قطره ای از دریای سوء مدیریت ها و ناکارآمدی هاست که توسط دانشجویانی که خود دوشادوش مردم در کف میدان در حال مبارزه با ویروس منحوس کرونا هستند به تحریر درآمده به امید آنکه گوش شنوایی برای شنیدن آن و اراده ای برای حل آن باشد و إلا باید کماکان شاهد روزهای تلخ هرمزگان بود...

و من الله توفیق

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

بسیج دانشجویی دانشگاه جامع هرمزگان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور حاجی اباد

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رودان

بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی میناب

بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری بندر لنگه

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سیریک

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباس

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور میناب

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میناب

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جاسک

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد پارسیان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاز اسلامی واحد بندر جاسک

بسیج دانشجویی پیام نور رودان

 بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندر خمیر

بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای شهید کرانی بندرعباس

 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان

بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد بشاگرد

بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فاطمیه بندرعباس

بسیج دانشجویی پیام نور واحد سیریک

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پارسیان

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بندرعباس

انتهای پیام/864/ ع

  • تایید شده
  • در 1399/03/27
  • ساعت 16:14