تاریخ : يکشنبه 1 تير 1399
کد 47821
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

جریمه سنگین کارفرمایان توسط تامین اجتماعی به‌دلیل تاخیر در پرداخت حق بیمه کرونایی فروردین و اردیبهشت!

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با انتقاد از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در ایام کرونایی گفت: متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی تمام کارفرمایانی که حق بیمه خود را در ماه‌های فروردین و اردیبهشت با تأخیر پرداخته‌اند را جریمه‌های سنگین کرده است!

علی همت محمودنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در حالی که دولت و در رأس آن رئیس‌جمهور بارها در ایام کرونا اعلام کرد که کارگران در ایام کرونایی مقرری بیمه بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا دریافت خواهند کرد که این رقم به صورت ناچیز آن هم فقط به تعدادی از افراد پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه رقم پرداختی برای بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا تنها پاسخگوی 6 کیلو گوشت گوسفند است، گفت: متاسفانه سازمان تأمین اجتماعی برخلاف مقررات بیمه بیکاری مصوب سال 69  که برای هر فرد مجرد 55 درصد حقوق پایه تعریف شده است و برای افراد متأهل به ازای سرانه هر فرد تحت تکفل 10 درصد مازاد 55 درصد حقوق پایه تعریف شده است در اقدامی عجیب  مقرری بیمه بیکاری تا سقف 800 هزار تومان متوقف کرده است و علی‌رغم آن به بسیاری از کارگران ثبت‌نام شده، هیچ وجهی پرداخت نکرده است.

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا در کشور، دولت اعلام کرد که تسهیلاتی برای پرداخت حق بیمه از سوی کارفرمایان در این شرایط در نظر گرفته شده است و در واقع کارفرمایان اختیار کامل داشتند که حق بیمه فروردین و اردیبهشت را با تأخیر پرداخت کنند که متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی از این فرصت به عنوان بزنگاه استفاده کرد و تمام کارفرمایانی که حق بیمه خود را در ماه‌های فروردین و اردیبهشت با تأخیر پرداخته‌اند را جریمه‌های سنگین کرده است!

محمودنژاد افزود:همچنین حق بیمه انجمن‌های معلولان که عملکرد آنها با شرکت‌ها متفاوت بوده و ماهیت خدمات‌رسانی به معلولان داشته و ساختار غیرشرکتی دارند بدون هیچ ملاحظه‌ای برای عدم پرداخت بیمه در دوران کرونایی با جریمه‌های سنگین مواجه شده‌اند و در همین زمینه، اقدام به مسدود کردن حساب‌ها و محدویت‌های قانونی فعالیت‌های اجتماعی کرده‌اند!

وی گفت: اقدامات سازمان تأمین اجتماعی با هیچ یک از وعده‌های مسئولان در ایام کرونایی همخوانی ندارد و از مدیران ارشد درخواست می‌شود نسبت به اظهارات خود پایبند باشند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/04/01
  • ساعت 14:58