تاریخ : چهارشنبه 4 تير 1399
کد 47852
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مجلس مقابل اقدام اشتباه دولت در "محدود کردن سنی وام ازدواج" خواهد ایستاد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دستور رئیس‌جمهور مبنی بر "محدود کردن سِنی وام ازدواج" خلاف عقل و منطق است، گفت: وظیفه مجلس قانونمداری است و به هیچ وجه در چنین مواردی کوتاه نمی‌آید؛ با ابزارهای قانونی در اختیار مجلس در برابر آن خواهیم ایستاد.

حجت الاسلام جواد نیک‌بین در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با تاکید بر غیرعقلانی بودن دستور اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر "محدود کردن وام ازدواج برای افراد 18 تا 40 سال" اظهار کرد: دولت چون مشکل نقدینگی دارد، می‌خواهد به هر بهانه‌ای و با توسل به هر موضوعی این مشکل را برطرف کند! این تنها حرف من نیست، از هر عاقلی سؤال کنیم خواهد گفت که این خلاف عقل و منطق است.

وی ادامه داد: دختری که به سن 18 سال رسیده و قصد ازدواج دارد یا پسری که به هر دلیلی به ماکسیمم سن رسیده و مجرد است، چه گناهی دارد که نتواند از وام ازدواج بهره‌مند شود؟! این دستور هم خلاف عقل است و هم خلاف منطق.

نماینده کاشمر در مجلس یازدهم تصریح کرد: اولویت‌های دولت و آقای روحانی، اولویت‌های مربوط به ازدیاد نسل نیست؛ دولت هنوز که هنوز است به دنبال اجرای برجام و ارتباط با غرب است لذا چندین سال است که به سیاست‌های ابلاغی مربوط به ازدیاد نسل بی‌توجه است و در واقع اولویت‌های خودش را بر روی موارد دیگری قرار داده است.

وی با اشاره به وظیفه دولت در اجرای سیاست‌های کلی نظام اضافه کرد: با این حال دولت در سال‌های اخیر مکرراً برخلاف سیاست‌های کلی نظام عمل کرده است؛ به عبارتی در خیلی از موارد کار خودش را انجام داده همچنین به مسائل و موضوعات امنیتی و ملی بی‌توجه بوده است.

نیک‌بین بر نقش مجلس در اجرای سیاست‌های کلی نظام تاکید و تصریح کرد: وظیفه مجلس قانونمداری است و به هیچ وجه در چنین مواردی کوتاه نمی‌آید؛ تمام سعی و تلاش ما بر این است که دولت قوانین مصوب را اجرا کند؛ اگر دولت زیر بار انجام قوانین برود که بهتر، در غیر این صورت با ابزارهای قانونی که در اختیار مجلس است در برابر آن خواهیم ایستاد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: من به همراه نمایندگانی که در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور داریم، تلاش می‌کنیم تا حتی‌الامکان شرایط ازدواج آسان، مسکن مورد نیاز جوانان و مسائل مربوط به اشتغال آنها را فراهم کنیم؛ این کار را به کمک کمیسیون‌های مختلف، قوانین درست و دولتمردان اجرا خواهیم کرد؛ به این خاطر که خانواده موضوعی محوری است و بخش‌های دیگری همچون اشتغال، مسکن و معیشت را با هم مرتبط می‌کند و مثل تکمیل شدن قطعات یک پازل، در صورت به وجود آمدن این شرایط، در پایان خانواده نیز تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/04/04
  • ساعت 6:15